Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені визначили, чоловіки та жінки яких народів є найвищими у світі

Науковці вивчали зміни в середньому зрості людей в 187 країнах за останні 100 років.

Найвищими чоловіками планети визнано голландців, а жінки з Латвії очолили список найвищих жінок. Про це повідомляє Російська служба ВВС з посиланням на опубліковане в журналі eLife дослідження.

Науковці вивчали зміни в середньому зрості людей в 187 країнах з 1914 року. Так, за отриманими результатами, середній зріст чоловіка в Нідерландах сягає 183 сантиметрів, а жінки в Латвії - 170 см.

Загалом найбільше зросли іранські чоловіки – на 16 сантиметрів – та підвеннокорейські жінки – на 20 сантиметрів.

Так само виросли і жителі Великобританії. Середній зріст чоловіка досягає 178 сантиметрів, а жінки – 164 сантиметрів.

А от зріст американців зупинився на певній позначці ще в 1960-70-ті роки. Жителі США опинилися на 37 і 42 місцях. 100 років тому вони посідали 3 і 4 місця.

Водночас зріст європейців також досяг певного плато, хоча й вони домінують серед найбільш високорослих народів.

За результатами дослідження виявилося, що найбільш низькорослі чоловіки живуть у Східному Тиморі. Їхній зріст досягає 160 сантиметрів. А список найбільш низькорослих жінок очолюють мешканки Гватемали. Їхній зріст становить не більше 150 сантиметрів.

Найбільших змін у середньому рості зазнали жителі Східної Азії. Так, японці, китайці та мешканці Південної Кореї стали набагато вищими, ніж їхні предки майже 100 років тому.

Найменших змін зазнали жителі Південної Азії й Африки на південь від Сахари.

"У цих регіонах йдеться про один-шість сантиметрів", - розповів один з авторів дослідження Джеймс Бентам, з Імперського коледжу Лондона.

Точної причини, яка б пояснювала зміни в рості, немає. Вважається, що частину різниці в середньому зростанні можна пояснити генетикою, а також впливом навколишнього середовища.

"Генетика може визначити приблизно третину результатів, але вона не пояснює змін в зрості між поколіннями. Гени так швидко не змінюються, і в усьому світі вони приблизно однакові. Відповідно, зміни в зростанні з часом, а також різницю в середньому зростанні між різними країнами можна пояснити лише впливом довкілля. Йдеться, звичайно, про цілі популяції, а не окремих індивідуумів", - розповів Маджид Еззат з Імперського коледжу.

Також, за його словами, важливу роль у зміні середнього зросту відіграють покращення в системі охорони здоров'я, санітарний контроль та харчування.

Нагадаємо, раніше учені визначили найкращі мотивувальні техніки. Вони дійшли висновків, що якщо говорити про себе мотивувальну фразу "я можу зробити це краще", то можна поліпшити свої здібності та краще впоратися із завданням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції