Учені воскресили бактерії, яким 120 тисяч років

Біологам вдалося виростити колонії доісторичних бактерій, що містилися в кризі Гренландії. Для людини вони не шкідливі.

Учені виростили колонії бактерій, які близько 120 тисяч років містилися в монолітних льодах Гренландії на глибині 3 042 метрів.

Процес "реанімування" бактерій проходив поетапно. Біологи з Університету штату Пенсільванія (США) протягом семи місяців витримували підняті зразки льоду в мікроаерофільних умовах (при зниженій концентрації кисню) при температурі 2 °C, потім підвищували температуру до 5 °C і чекали ще чотири з половиною місяці.

Після цього було відмічено появу колоній грамонегативних бактерій фіолетово-коричневого кольору.

Клітки отриманих мікроорганізмів нагадують незвичайно маленькі тонкі палички, середній об'єм яких складає всього 0,043 мкм3. На думку учених, саме маленькі розміри виявлених бактерій дозволяють їм виживати у важких умовах, знаходити мікроскопічні притулки (найтонші плівки рідкої води на кристалах льоду) і ефективніше розпоряджатися доступними живильними речовинами.

При ретельному вивченні кліток було встановлено, що на їх "полюсах" розташовуються 1–2 джгутики, а з боків можуть знаходитися ще від однієї до трьох подібних структур.

Вчені встановили також, що описані бактерії належать до роду Herminiimonas сімейства Oxalobacteraceae класу Betaproteobacteria. Новий вигляд бактерій отримав наукову назву Herminiimonas glaciei.

За словами дослідників, H. glaciei не представляють небезпеки для людини. Вивчаючи ці мікроорганізми, учені сподіваються отримати нову інформацію про те, які форми життя можуть існувати на інших небесних тілах Сонячної системи.

"Умови вмісту в товщі льоду понад усе відповідають можливому місцю існування позаземного життя, — говорить учасниця дослідження Дженніфер Лавленд-Куртце.

На її думку, при таких низьких температурах клітки і нуклеїнові кислоти можуть зберігатися протягом декількох мільйонів років. Спостерігаючи за цими бактеріями, можна з'ясувати, як клітки виживають в умовах недоліку кисню і живильних речовин, в обмеженому просторі і при високому тиску.

Читайте також:

На озброєння Армії оборони Ізраїлю надійде робот-змія

Microsoft випустить безкоштовний антивірус

Марихуана змінює ДНК людини

Windows 7 в Європі вийде без інтернет-браузера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: