Учені вперше науково підтвердили вплив зміни клімату на рівень води Світового океану

У Тихому океані повністю зникло п'ять островів, ще величезні ділянки шістьох інших змило водою.

Австралійські науковці провели дослідження, яке вперше науково підтвердило вплив зміни клімату на рівень води Світового океану. Так, у Тихому океані зникло п'ять островів через підняття рівня води. Також величезні ділянки ще шістьох островів змило водою на узбережжі Соломонових островів.

Зниклі території були частиною Соломонових Островів. За даними дослідження, опублікованого в травневому номері онлайнового журналу Environmental Research Letters, у районі цього архіпелагу за останні два десятиліття рівень води піднявся на 10 міліметрів.

Острови, розміром від 1 до 5 гектарів, були незаселені. На шести інших островах, чию частину території змило водою, розташовувалися села, які, як наслідок, були зруйновані. Мешканці були змушені змінити місце проживання.

Так, на острові Нуатамбу проживало 25 сімей. За даними дослідження, з 2011 року змило половину населеної площі острова, постраждало 11 будинків.

Це дослідження вперше науково підтверджує вплив зміни клімату на берегові лінії океану та життя людей.

У дослідженні вчені використовували традиційні знання, метод радіовуглецевого датування дерев, а також аерофотознімки та супутникові зображення 33 островів з 1947 року для отримання достовірних результатів.

Зазначимо, Соломонові острови – держава, що складається з сотень островів і з населенням близько 640 тисяч людей, розташована на північний схід від Австралії.

Представник Соломонових Островів зазначив, що проведене дослідження піднімає питання про роль уряду в плануванні переселення.

Нагадаємо, раніше 171 країна підписала Паризьку кліматичну угоду. Серед держав були й Соломонові острови.

Метою угоди є зменшення світової температури на 1,5-2 градуси, але для цього країни мають ухвалити складні політичні та економічні рішення.

Україна також підписала Паризьку кліматичну угоду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: