Учені з США навчилися лазером лікувати алкоголізм

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щоправда, мова поки що тільки про щурів.

Через кілька десятків років людство зможе лікувати алкоголізм за допомогою спеціальних імплантатів у мозок. Таке припущення зробили автори дослідження зі Scripps Research Institute у Сан-Дієго, Каліфорнія.

Група науковців під керівництвом професора Олівера Джорджа провела низку дослідів над щурами і дійшла висновків про здатність пригнічувати певні ділянки їх мозку, відчутно зменшуючи потяг до спиртного в залежних від алкоголю істот. Учені пояснили, що це досягається шляхом впливу лазерних променів на нейрони CRF. Ефект Джордж порівняв із "клацанням перемикача", коли в один момент можна знищити частки, що провокують алкозалежність, і отримати наочний результат.

Водночас науковці визнають, що подібні досліди на людях неможливі в найближчі роки, а в разі оформлення на це дозволу та успішного тестування технологія стане доступною для широкого вживання орієнтовно через 30 років. Тоді для лікування алкогольної залежності медики зможуть вживлювати в мозок спеціальні прилади, котрі здійснюватимуть лазерне випромінювання та досягатимуть необхідного ефекту.

На думку вчених, які вивчають мозок і нервову систему, люди не стають повністю "дорослими", доки їм не виповниться 30 років, і це може статися в різний час. Так, наприклад, дослідження показують, що люди у віці 18 років все ще зазнають змін в головному мозку, які можуть вплинути на поведінку і підвищити ймовірність розвитку психічних розладів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції