Учені з'ясували, яка тварина першою вийшла з води на сушу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цим організмом виявився предок сучасних скорпіонів.

Першою відомою твариною, яка залишила води стародавньої Землі і вийшла на сушу є доісторичний скорпіон Parioscorpio venator. Ця ключова подія для еволюції відбулася близько 437 мільйонів років тому.

Такого висновку дійшли американські вчені, проаналізувавши знайдені ними скам'янілі останки Parioscorpio venator, пише CNN.

За словами Ендрю Вендруффа, керівника групи, яка здійснила відкриття, цей скорпіон – перша відома тварина, що дихала повітрям. Однак точно невідомо, чи жила вона винятково на суші або певний час, наприклад, полюючи, проводила у воді.

Доісторичний скорпіон_1
Доісторичний скорпіон був схожий на свого сучасника.

"У нас є збережена внутрішня будова. Як і сучасні скорпіони вони дихали повітрям", - пояснив Вендруфф.

При цьому вчені назвали будову внутрішніх органів "однозначним доказом" того, що Parioscorpio venator мешкав на суходолі. У той же час археологи виявили деяку схожість з сучасними мечехвостами, які мешкають у воді, але здатні дихати повітрям. Це може свідчити на користь версії, що Parioscorpio venator вів схожий спосіб життя.

До останнього часу вважалося, що першою твариною на суші була доісторична багатоніжка. Однак вона змінила середовище проживання на 16-17 мільйонів років пізніше Parioscorpio venator.

"У той момент на землі були тільки рослини і проторослини. Це було задовго до того, як перші риби "вийшли" на землю і значно раніше появи динозаврів. – пояснює Вендруфф. – На суші у той момент взагалі не було живих організмів".

Відзначимо, що самі скам'янілості Parioscorpio venator були у Вісконсині ще у 80-х роках минулого століття. Вони довгий час зберігалися в місцевому університеті поки Вендруфф не вирішив їх додатково вивчити в рамках своєї докторської дисертації.

Доісторичний скорпіон_2
Елементи кровоносної, дихальної і травної систем стародавнього скорпіона збереглися у двох скам'янілостях.

Під час роботи йому зустрілися два добре збережених екземпляри цього виду. Зокрема, на скам'янілостях можна було чітко розглянути судинну, дихальну й травну системи цієї тварини.

Parioscorpio venator досягали близько 2 сантиметрів у довжину, чи була в їхньому "арсеналі" отрута, як у багатьох сучасних видів, - невідомо.

Нагадаємо, мисливці за закам'янілими рештками знайшли найдавніше у світі доказ батьківської турботи. Вони знайшли останки невідомого раніше виду - при цьому дитина була в "обіймах" матері. Вчені в захваті від відкриття, яке демонструє, наскільки старою є подібна поведінка.

Плейлист 5 відео Украина ледникового периода

Украина – родина мамонтов, и это не шутка. В начале 20-го века около села Старуня нашли останки животных Ледникового периода, в частности мамонтов и шерстистых носорогов, идеально мумифицированных местными почвами. Смотрите, что мы узнали о древних животных на территории Украины.

Украина ледникового периода

Залиште свій коментар

Вибір редакції