Учені "заразили" комп'ютер шизофренією

Під час експерименту вчених штучна нейромережа втратила логічні взаємозв'язки між подіями і визнала себе винною в теракті.

Вченим з Техаського Університету (США) вдалося змусити комп'ютер вести себе подібно до хворого шизофренією.

У ході експерименту штучна нейромережа втратила логічні взаємозв'язки між подіями і визнала себе винною в теракті.

Змодельовану для експерименту професором Рісто Міккулайненом нейромережу DISCERN "годували" простенькими кримінальними історіями - одні подавалися як автобіографічні, а інші - як безособові. При цьому за допомогою автоматичного "мозку" ці історії оброблялися так, як якщо б він отримував надмірну кількість допаміну (вважається, що шизофренія пов'язана з порушенням циркуляції цього гормону).

У людському мозку це створює ефект "гіперупізнавання" - порушення зв'язків у вже відображеній в пам'яті інформації. Потім, задаючи питання, машину примушували ділитися спогадами про розказане.

Такий вплив досить швидко доводив DISCERN до "дурки" - віртуальний пацієнт починав складати про себе небилиці за мотивами розказаних історій, або взагалі відповідав на конкретне питання потоком безтямних реплік то в першій, то в третій особі.

Спеціаліст по шизофренії, доктор медичних наук Ральф Гофман з Єльського університету, познайомившись з DISCERN, засвідчив, що поведінка нейромережі дійсно дуже схожа на ту, яка спостерігається у шизофреніків.

Упевнившись у позитивних результатах експерименту, дослідники мають намір продовжувати роботу над зведенням комп'ютера з розуму, щоб краще зрозуміти процеси у хворому людському мозку і, можливо, навчитися їх коригувати.

Читайте також:

Учені виявили ген, який спонукає людей вбивати себе

Створено штучну шкіру, що реагує на дотики

Вперше у психіатрії: американець зійшов з глузду від спаму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: