Учені застерігають чоловіків: забруднене повітря "вбиває" сперму

Дата публікації
Перегляди
1383
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учені застерігають чоловіків: забруднене повітря "вбиває" сперму

Фото: Associated Press

Сьогодні 15% людей мають труднощі з фертильністю.

Дихання забрудненим повітрям може нашкодити фертильності чоловіків, зменшивши якість і кількість їхньої сперми.

Про це повідомляє DailyMail.

Саме такі результати показало випробування на мишах. У дослідженні розглядали вплив твердих часточок у повітрі – вони можуть проникати глибоко в легені і потрапляти в кровотік.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я 15% населення сьогодні мають проблеми з фертильністю. Чоловіче безпліддя – майже половина цих проблем.

Так, дослідники з Університету Сан-Паулу в Бразилії розділили мишей на чотири групи.

Перша група піддавався впливу дрібнодисперсних частинок пилу від перебування в утробі і аж до зрілого віку. Друга – лише до народження, третя – від народження і до зрілості. Четверта група мишей дихала чистим відфільтрованим повітрям.

Команда проаналізувала яєчка мишей та продукування сперми дорослих тварин з усіх груп. Так, у тих, хто зазнав впливу токсичного повітря виявили погіршення стану сім'яних канальців – у них утворюються сперматозоїди.

Окрім цього, вплив токсинів призвів до змін у генах, пов'язаних з функцією клітин яєчок. Як пояснили дослідники, зміни були епігенетичні. Це означає, що змінюється не послідовність ДНК, а один з генів "вмикається" чи "вимикається".

Дослідження показало, що найбільше постраждали миші, які після народження дихали забрудненим повітрям.

"Рівень безпліддя зростає в усьому світі, і забруднення повітря може бути одним з основних чинників", - наголосили науковці.

Нагадаємо, спеціальний доповідач ООН з питань довкілля Девід Бойд заявив, що у світі від забруднення повітря щорічно помирає 7 млн осіб. "Невидимий вбивця" атакує всю планету.

ТОП-5 кімнатних рослин для очищення повітря в квартирі

ТОП-5 кімнатних рослин для очищення повітря в квартирі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1383
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація