Учені здивували знахідкою у людських випорожненнях – там виявили 2 тисячі нових видів організмів

Дата публікації
Перегляди
3499
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учені здивували знахідкою у людських випорожненнях – там виявили 2 тисячі нових видів організмів

Фото: pixabay.com

"Світи" всередині нас впливають на все – від алергії до розвитку дитини.

Дослідники британського Інституту Wellcome Sanger та Європейського інституту біоінформатики вивчили майже 12 тисяч зразків людських випорожнень і самі здивувались результатам: там знайшлося 1952 потенційно нових видів бактерій.

Про це повідомляє Popular Science

Для порівняння наразі вдалось ідентифікувати та виростити в лабораторії лише 273 види кишкових бактерій. Автор дослідження Олександр Алмейда зазначив, що виявлені невідомі бактерії ще не вирощували у лабораторіях, але їх можна виявити завдяки ДНК.

Поштовхом для такої робити стало те, що нещодавно була опублікована база даних культивованих штамів кишкових бактерій. "Нашою метою було визначити, наскільки всеосяжною була їхня колекція", - каже Алмейда.

Разом з цим дослідники пояснили, що робота не така брудна, як може здатись, адже до цього залучені комп'ютери. Дослідникам же треба впорядкувати знайдені у зразку ДНК, провести складну роботу з об'єднання геномів кожного організму та порівняти з відомим зразками.

"Необроблені цифри були дуже дивними", - каже Алмейда. Вони очікували знайти менше невпізнаних бактерій у зразках. Він також зазначив, що серед досліджених неєвропейських і північноамериканських зразків більш рідкісні бактерії трапляються частіше і в більшій кількості.

За словами Фінн, ширша база, з великим знанням загальних і незвичайних бактерій в усьому світі, допоможе ідентифікувати важливі з медичної точки зору бактерій. Так, наприклад, деякі з рідкісних бактерій можуть бути пов'язані з певними захворюваннями, поширеними в деяких частинах світу.

Наголошується, що вивчення кишкової мікрофлори важливо для медицини. Ці "світи" всередині нас впливають на все – від алергії до розвитку дитини – і чим більше ми знаємо, тим краще.

Раніше з'ясувалося, що мікропластик увійшов у харчовий ланцюг людини. Експеримент виявив його у людей з різних кінців світу. Дослідження на добровольцях вперше показало, що мікропластик можна виявити в людському калі.

Вчені виявили мікрочасточки пластику у тілі людини

Вчені виявили мікрочасточки пластику у тілі людини

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3499
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація