В людському організмі знайдено природний механізм захисту від раку

У людському організмі вчені виявили молекулярний механізм, здатний захистити від смертельної хвороби.

Канадські вчені виявили молекулярний механізм, який запобігає розвитку раку, повідомляє Innovanews.ru.

Дослідники з Монреальського університету та Шербрукського університету з'ясували, що молекула SOCS1 запобігає активності цитокінів - гормонів, через які розвиваються схильні до розвитку злоякісних новоутворень хронічні запальні захворювання, такі як хвороба Крона. Особливо це стосується курців і людей, що піддаються впливу азбесту.

За словами професора біохімії Жерардо Фербейр з Монреальського університету, надмірна активність цитокінів викликає рак. Вивчення цього механізму дозволить вченим розробити стратегію профілактики раку для людей з хронічними запальними захворюваннями і призведе до кращого розуміння природного захисту людського організму від раку.

Вчені не очікували, що SOCS1 виявиться пов'язаним з p53 - основним регулятором природного протиракового захисту.

"Ми довели, що SOCS1 - безпосередній регулятор гена p53, а також що в його відсутності канал p53 не працює", - заявив професор Фербейр, відзначивши, що у людей з діагнозом раку цей ген часто втрачається.

Учені також довели, що повторне введення SOCS1 в клітини пухлини заблокувало їх активність, перешкоджаючи безладному поділу. "Тепер у нас є надія на відкриття нового методу лікування, яке дозволить активувати природний протираковий захист", - запевнив Фербейр.

Читайте також:

Київська онколікарня потерпає від нестачі коштів

Вчені розшифрували генетичний код меланоми і раку легенів

Вчені відкрили ліки, що вбивають невразливі ракові клітини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: