Учені знайшли в стародавньому метеориті тисячі органічних сполук

Метеорит містить не менше 14 тисяч органічних сполук, серед яких є як мінімум 70 амінокислот.

Німецькі вчені, провівши через 40 років повторний аналіз стародавнього метеорита, виявили в ньому тисячі різних органічних сполук, які не могли виявити раніше. Вони також вважають, що насправді кількість цих сполук може становити більше мільйона.

Автори дослідження провели роботи з так званим Мурчісонським метеоритом, що впав в 1969 році біля містечка Мурчісон в Австралії. Вперше аналіз хімічного складу цього метеорита проводився ще в ті роки, однак тоді вчені шукали конкретні з'єднання і не могли оцінити всієї різноманітності органічних молекул, що містив у собі вуглистий камінь.

В ході нових робіт команда Філіппе Шмідта-Коппліна з Інституту екологічної хімії в Нойхерберзі (Німеччина) провела аналіз, націлений на виявлення якомога більшої кількості в метеориті органічних молекул. Для цього вчені витягли невеликий фрагмент метеоритної породи з центру каменю, після чого провели екстракцію можливих органічних молекул з нього за допомогою різноманітних розчинників. Проведені після цього аналізи складу цих рідин за допомогою набору найсучасніших аналітичних методик показали, що метеорит містить не менше 14 тисяч органічних сполук, серед яких є як мінімум 70 амінокислот.

Це вказує на більшу різноманітність органічних молекул в космічному просторі в період зародження Сонячної системи, ніж на сучасній Землі, вважають автори дослідження, опублікованого у випуску журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Автори статті, грунтуючись на теоретичних уявленнях, вважають, що насправді кількість цих сполук може бути набагато більшою і становити більше мільйона різних молекул, тому що у своїй роботі вони змогли визначити лише речовини, які піддаються рідинній екстракції.

Вік метеорита, за оцінками вчених, становить приблизно 4,65 мільярди років, а це означає, що камінь сформувався в космічному просторі задовго до появи в Сонячній системі не тільки планет, а й самого Сонця.

Таке розмаїття хімічних молекул в Мурчісонському метеориті вказує на те, що космічний простір в період зародження Сонця і планет був набагато більш різноманітним на хімічні молекули, ніж навіть сучасна Земля, з її флорою і фауною.

Нагадаємо, французькі вчені вивчали шматок багатого на вуглець метеорита і виявили в ньому кристали, які були твердішими за будь-які досі відомі речовини.

Читайте також:

У метеориті знайшли кристали твердіші за алмази

Астрономи побачили прихід весни на Плутоні

Фізики навчилися "бачити" крізь алюміній

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: