Учені знайшли край Всесвіту

Астрономам вдалося зафіксувати найвіддаленішу галактику Всесвіту, яка знаходиться більш ніж в 13 мільярдах світлових років від Землі.

Астрономи з Європейської південної обсерваторії (ESO) виміряли відстань до найдальшої галактики і найвіддаленішого відомого людині об'єкта, який знаходиться більш ніж в 13 мільярдах світлових років від Землі.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

Група під керівництвом Метта Ленерта, співробітника Паризької обсерваторії, за допомогою телескопа VLT змогла точно визначити в однієї з цих галактик - UDFy-38135539 - червоне зміщення, тобто зрушення спектра в червону сторону, який залежить від відстані до об'єкта. Її червоне зміщення виявилося рівним 8,5549.

"За допомогою телескопа VLT ми підтвердили, що галактика, раніше зафіксована Hubble, є найвіддаленішим ідентифікованим об'єктом у Всесвіті, який коли-небудь було зафіксовано", - стверджують астрономи.

Досі найвіддаленішим відомим об'єктом вважався гамма-спалах з червоним зміщенням 8,2.

"Це не просто найвіддаленіший об'єкт. Завдяки спільній роботі телескопа Hubble і великих телескопів ESO в Чилі вдалося "забратися" в принципово важливу область. Відкрилася можливість вивчати найперші галактики ще в період їх формування - адже з моменту початку розширення ("Великого вибуху") до того моменту пройшло всього лише близько 600 мільйонів років ", - зазначили учені.

Вперше галактика UDFy-38135539 разом з кількома іншими була виявлена космічним телескопом Hubble у січні 2010 року. Вчені розуміли, що відстань до цих об'єктів становить близько 10 мільярдів світлових років, проте точно визначити дистанцію засобами Hubble було не можна.

Астрономи спостерігали галактику протягом 16 годин, а потім витратили два місяці на вивчення результатів.

Кожного разу, розглядаючи в телескоп далекі галактики, астрономи отримують можливість зазирнути в минуле Всесвіту. UDFy-38135539 дозволяє побачити, яким був Всесвіт у "віці" всього 600 млн років - це лише 4% від теперішнього часу її існування.

Читайте також:

Астрономи знайшли гігантське віддалене скупчення галактик

Астроном спіймав з планети-близнюка Землі загадкові сигнали

Знайдена планета, придатна для життя

Астрономи виявили магнітні поля, які утворилися після Великого вибуху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: