Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені знайшли зірку, яка у 10 мільйонів разів яскравіша за Сонце

Відкрита зірка R136a1 як мінімум удвічі більша за будь-яку відкриту раніше. Як кажуть учені, R136a1 в 10 мільйонів разів яскравіша за Сонце.

Величезна куля палаючого газу, що пливе через сусідню галактику і випала з поля зору астрономів, ймовірно, є найбільшою зіркою з усіх, що були відкриті досі. Вона у сотні разів більша за Сонце.

Зірці вже дали буквено-цифрове позначення - R136a1. За попередніми висновками астрофізиків, вона в 320 разів важча за Сонце. Один з учених, Пол Кроузер з Шеффілдського університету, говорить, що відкрита зірка як мінімум у два рази більше будь-якої відкритої раніше.

Причому, R136a1, за словами вчених, вже значно втратила у вазі - раніше вона була ще важчою. Це складно собі уявити, але R136a1 набагато яскравіша, ніж сонце. Як стверджують астрофізики, в 10 мільйонів разів.

"Такі зірки народжуються дуже великими і в процесі старіння втрачають вагу. R136a1 вже середнього віку і неабияк" схудла ", - зазначив Кроузер.

Вчений стверджує, що гігантська зірка була помічена в центрі зоряного скупчення в туманності Tarantula Nebula, повільно дрейфувала по одній з сусідніх галактик Чумацького Шляху.

За припущенням вчених, температура на поверхні R136a1 може бути близько 40 тисяч градусів - в 7 разів більше, ніж на Сонці. Однак подібні зірки живуть недовго - близько 3 мільйонів років. За астрономічними мірками - всього нічого.

Читайте також:

Астрономи побачили народження зірки-гіганта, яка вбиває планети

На екзопланеті вперше виявили штормові вітри

Вченим вперше в історії вдалося записати музику Сонця

Залиште свій коментар

Вибір редакції