Ученим удалося схрестити піч із холодильником

Винахід сам готує їжу, заморожує і здобуває електричну енергію.

Британські вчені створили прилад, який поєднує в собі властивості печі, холодильника і електрогенератора.

"Потрійний гібрид" отримав назву SCORE (Stove for Cooking, Refrigeration and Electricity supply - піч для приготування їжі, її заморожування і здобуття електрики). Новий прилад дозволяє використовувати всі три функції одночасно. Короткий опис винаходу наводить портал Physics World.

Джерелом для виробництва електрики в SCORE служить тепло від спалюваних дрів або вугілля. Перетворення теплової енергії в електричну проходит в два етапи. Полум'я створює тепловий градієнт усередині спеціальної трубки, наповненої газом. Молекули газу переміщаються від нагрітого кінця трубки до холодного. Цей процес супроводиться генерацією акустичних хвиль. Як аналогію можна привести чайник зі свистком. Акустичні хвилі "збираються" генератором змінного струму, який перетворює механічну енергію в електричну. Частина акустичних хвиль витрачається на охолоджування морозильного відсіку SCORE.

"Потрійний гібрид" розроблявся протягом двох років. В даний час новий пристрій проходит польові випробування у Великобританії і Непалі. В першу чергу SCORE призначається для жителів Африки, багато хто з яких взагалі не має доступу до електроенергії.

На початку 2009 року пристрій, який дозволить жителям країн, що розвиваються, готувати взагалі без використання палива, став переможцем конкурсу екологічних винаходів, організованого газетою The Financial Times. "Диво-прилад" складається з двох коробок і аркуша пластика.

Нагадаємо, що нещодавно у США презентовано апарат, який перетворює сік цибулі на електрику. Компанія The Oxnard, офіс якої знаходиться в Каліфорнії, показала винахід у п'ятницю на території Gills Onions - найбільшого виробника цибулі в Америці.

У цибульному соку високий вміст сахарози, яку люблять бактерії. Бактерії виробляють метан, газ надходить у два паливні резервуари потужністю 300 кіловат, які виробляють досить електрики для 460 будинків.

Представники The Oxnard сподіваються, що завдяки новому апарату економитимуть на електриці по 700 тисяч доларів щороку. У проект інвестовано 9,5 мільйонів доларів.

Поки не вирішено проблему, що робити з відходами цибулі. Виробництво розраховують зробити безвідходним до 2011 року.

Читайте також:

Американці створили автомобіль для сліпих

Новий бойовий робот США буде харчуватися трупами

Учені винайшли тканину, що вміє фотографувати

Британські вчені створили штучну сперму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: