Ученим вдалося виростити дорослим мишам нові зуби

За допомогою біотехнологій японські вчені зуміли виростити зародки зубів і успішно імплантувати їх мишам. Пізніше вони сподіваються перенести цей досвід на людей.

За допомогою біотехнології японським ученим удалося виростити нові зуби.

Поки технологія була випробувана лише на лабораторних мишах, але не виключено, що в майбутньому людство зможе назавжди забути про зубні протези.

Ученим Токійського університету удалося в лабораторних умовах з генетично однорідних кліток виростити зародки зубів і успішно імплантувати їх мишам. Для свого досліду вони узяли клітини ембріона миші.

Ітсука Ікеда, що очолив групу дослідників, відзначає, що в рамках цієї роботи вони планували досліджувати способи вирощування нового органу із "зародка".

Виростивши клітки, учені виявили, що в їхній структурі дозріли компоненти, які створюють нормальні зуби - включаючи дентин, емаль, м'якоть, кровоносні судини. Після того, як имплантанти були імплантовані в щелепу, вони прижилися і розвинулися в нормальні зуби. Вже на 27-день після трансплантації піддослідна тварина не випробовувала дискомфорту і могла використовувати їх, неначебто це були її рідні зуби.

Дослідники відзначають, що дана методика вперше довела можливість заміни цілого органу з використанням лише невеликої кількості кліток.

Звіт про виконану роботу був опублікований японськими дослідниками в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Science.

Читайте також:

Британські вчені створили штучну сперму

Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Арабські вчені вперше клонували верблюда

Лікарі створюють штучні кровоносні судини з “солодкої вати”

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: