Україна запускає власний супутник зв'язку за 290 млн доларів

Дата публікації
Перегляди
3925
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна запускає власний супутник зв'язку за 290 млн доларів

Український супутник полетить на орбіту з Байконура / Фото: AFP

Український супутник планується вивести на орбіту вже в 2013 році. Він покриватиме не тільки всю Україну, а й значну частину Азії та Північної Африки.

Україна запустить власний супутник зв'язку на навколоземну орбіту в 2013 році. У проект вкладено близько 290 мільйонів доларів.

"Супутник буде запущений в 2013 році, в четвертому кварталі. Окупиться він, ми порахували, за сім - вісім років", - повідомив глава державного космічного агентства України Юрій Алексєєв.

За його словами, супутник запустять з космодрому Байконур на ракеті "Зеніт". Ця ракета вже замовлена.

Алексєєв уточнив, що дві ступені цієї ракети українські, третій ступінь – російський. Саме російський сегмент доставить супутник на потрібну точку на орбіті, проте всі балістичні розрахунки були зроблені в Україні - на КБ "Південне".

За інформацією Алексєєва, основна частина супутника зараз виготовляється в Красноярську. Кошти на його створення були надані в кредит Канадою під гарантію українського уряду.

Супутник повністю покриватиме всю Україну, а також значні території Північної Африки та центральної частини Азії.

За словами Алексєєва, певну зацікавленість в українському супутнику вже висловили Індія та Алжир.

Нагадаємо також, що в тому ж 2013 році Україна планує реалізувати інший масштабний космічний проект - до першого запуску з бразильського космодрому "Алкантара" готується українська ракета "Циклон-4". Експерти сподіваються, що "Циклон-4" зможе вивести на орбіту сотні космічних кораблів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
3925
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація