Перейти до змісту
Українці опановують виготовлення нового матеріалу, з якого Маск мріє збудувати житло на Марсі

Українці опановують виготовлення нового матеріалу, з якого Маск мріє збудувати житло на Марсі

Основою матеріалу є гриби, тож він буде екологічним.

Посуд, штучна шкіра, будівельні матеріали та навіть ритуальні атрибути вже виготовляють з грибного міцелію, і тепер до виробництва у світі долучились українці.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

У Нідерландах, де примудрилися з такого матеріалу виготовляти навіть труни, кажуть, що це — неймовірно екологічно. Ілон Маск мріє з тих-таки грибів будувати житло на Марсі.

Євген в Україні одним із перших запустив незвичний грибний бізнес. З міцелію — грибної тканини — за кордоном уже роблять меблі, цеглу й сумки, а планують ще й грибні будинки зводити і економити на ремонтах. "Якщо раптом в будинку з'явилася діра, то можна підсадити туди живий міцелій і через якийсь час він заростить цю дірку", — каже екопідприємець Євген Томілін.

Він про міцелій дізнався рік тому і започаткував сімейну справу.

У Нідерландах з цього виду грибів уже виготовили труну. Її ціна – 1200 євро. Цьогоріч у такій домовині вже поховали першу людину. Розробники труну називають живою, бо гриби у ґрунті швидко переробляються. І впевнені, таке поховання — екологічне, бо тіло у землі розкладається за 45 днів. Тоді як у звичайній труні  на це треба 10-20 років.

Відео Новий відновлювальний ресурс: з грибного міцелію навчилися виробляти посуд і будматеріали

Посуд, штучна шкіра, будівельні матеріали та навіть ритуальні атрибути - людство опановує новий відновлювальний ресурс. Роблять усе з грибного міцелію. У Нідерландах, де примудрилися з такого матеріалу виготовляти навіть труни, кажуть, що це неймовірно екологічно. Ілон Маск мріє з тих-таки грибів будувати житло на Марсі.

Новий відновлювальний ресурс: з грибного міцелію навчилися виробляти посуд і будматеріали

В українських стартаперів поки що виробництво невеличке і перші замовлення вони отримали лише зараз. У своїй лабораторії підприємці беруть технічні коноплі, до них додають сухі спори грибів і фасують у форму, наприклад, цеглини. За спеціальної температури 5 днів гриби розмножуються і тверднуть.

Окрім твердих форм, вони таким чином планують робити ще й штучну шкіру. Таке вже роблять за кордоном, там навіть пошили сумку з такого матеріалу.

До виробів із грибів можна ставитись скептично. Втім, перші електрокари теж не сприймали всерйоз. Тим часом грибна справа стає все популярнішою. Зараз гриби можуть стати замінником пластику і скла в ресторанах, а з часом допоможуть людині освоїти космос.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин