Вже цими вихідними, 2-3 серпня, можна буде побачити видовищне космічне явище.

Щоліта на Землі можна спостерігати видовищний зорепад - Персеїди. Планета проходить через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. Найдрібніші з часток згорають у земній атмосфері, утворюючи "зоряний дощ".

Середня швидкість Персеїд - 210 тис. км/год. Рекордна щільність "зірок, які падають" була 1863 року, коли на годину на нічному небі фіксували одразу 215 яскравих спалахів.

ТСН.ua зібрав поради для українців, які хочуть сповна насолодитись космічним явищем.

Коли і де дивитися

Метеорний потік Персеїди можна буде побачити вже 2-4 серпня. Щоночі видовище набиратиме обертів, і сягне піку 11-13 числа. Після цього інтенсивність зорепаду піде на спад, але він не завершиться. Востаннє помилуватися потоком Персеїд можна буде 24 серпня.

Для спостережень за зоряним небом найкраще вибрати місце за містом, далеко від світлового забруднення, і вимкнути всі штучні джерела світла. Очам потрібно півгодини, щоб звикнути до темряви, але з часом ви зможете побачити все більше і більше. Щільність потоку складе 60-70 метеорів на годину, а це означає, що можна побачити слабкі смуги і яскраві вогняні кулі щохвилини. 

Під Києвом, наприклад, можна спостерігати Персеїди у таких місцях, як Блакитні озера за Новообухівською трасою - 20 кілометрів від Києва; село Зазим'я - 30 кілометрів; озера між Забір'ям і Бобрицею - 20 кілометрів; село Гореничі - 30 кілометрів.

Потік Персеїди інфографіка
ТСН.ua

Як сфотографувати

Для тих, хто хоче зробити гарні світлини зорепаду, NASA зібрало головні поради. Насамперед, для чіткого знімка радять використовувати штатив, тривалу витримку і таймер або дистанційне керування затвором камери. Найменший порух під час натискання кнопки може все зіпсувати.

Також фахівці космічного агентства радять використовувати найбільш широкоформатний об'єктив або риб'яче око - це дозволить захопити якомога більше простору.

Слід завчасно визначити, в якому місці буде зорепад, і направити камеру саме туди. Цей метеорний потік щорічно відбувається з боку сузір'я Персея. 

Окрім цього, у NASA закликають відмовитися від автофокусу - фотоапарат краще перевести в режим ручного фокусування. Уночі техніка навряд чи зрозуміє, на якому місці потрібно зосередитись.

Нагадаємо, пізно ввечері 16 липня українці могли спостерігати часткове затемнення Місяця. За умов хорошої погоди за цим природним явищем також спостерігали жителі більшості країн Європи, частини Азії, Африки, Австралії та Північної Америки. Наступного разу подивитися на таке космічне явище можна буде лише у травні 2021 року. Для тих, хто пропустив місячне затемнення, ТСН.ua зібрав найяскравіші світлини.

Відео Місячне затемнення: мешканці більшості країн Європи спостерігали за унікальним космічним явищем

Люди збирались на площах та вулицях міст, аби побачити, як небесне світило ховається у тінь Землі. Щоб нічого не пропустити - з собою прихопили біноклі та телескопи. Сховався місяць не повністю, а лише на 65%.  

Місячне затемнення: мешканці більшості країн Європи спостерігали за унікальним космічним явищем

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів