Перейти до змісту
Українець розробив жалюзі, які виробляють електроенергію

Українець розробив жалюзі, які виробляють електроенергію

Винахід може забезпечити світлом цілу квартиру.

Український винахідник Євген Ерік розробив жалюзі із сонячними батареями. Вони самі шукають промені сонця, а керуються з мобільного телефона, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли Євген захотів поставити сонячну батарею, щоб економити витрати на електроенергію, він зрозумів, що це дорога і не зручна річ. Тоді йому спало на думку використовувати звичайні жалюзі, які відбивають сонячні промені, хоча могли би їх поглинати.

Першу розробку Євген із колегами уже возив на виставки в Україні, отримав патент.

Ідеальний кут жалюзі шукають самі. Вони запрограмовані повертатися за сонцем автоматично. Так ефективність зростає на 30%. А з мобільного телефона ними можна керувати всього трьома кнопками – поки що на невеликій відстані, а згодом і за тисячі кілометрів.

Відео Український винахідник розробив жалюзі із сонячними батареями

"Підняти жалюзі, опустити або ввімкнути автоматичний режим, коли вони слідкуватимуть за сонцем", - пояснив винахідник.

Розробка може дати 100 кіловатів на місяць. Окупляться такі жалюзі за 6-7 років. А ще такий струм можна продавати як екологічно чистий – за так званим "зеленим тарифом". Він дорожчий від тарифу звичайного. Тобто, стати не тільки споживачем, а й продавцем електроенергії.

"Ми прийдемо до того, як у Європі. У Європі більшість лічильників подвійні: ви в якийсь момент отримуєте електроенергію, а в якийсь момент віддаєте", - розповів винахідник.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі почали друкувати їжу на 3D-принтеріЙого та програмне забезпечення створили двоє друзів-винахідників.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин