Українець розробив жалюзі, які виробляють електроенергію

Винахід може забезпечити світлом цілу квартиру.

Український винахідник Євген Ерік розробив жалюзі із сонячними батареями. Вони самі шукають промені сонця, а керуються з мобільного телефона, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли Євген захотів поставити сонячну батарею, щоб економити витрати на електроенергію, він зрозумів, що це дорога і не зручна річ. Тоді йому спало на думку використовувати звичайні жалюзі, які відбивають сонячні промені, хоча могли би їх поглинати.

Першу розробку Євген із колегами уже возив на виставки в Україні, отримав патент.

Ідеальний кут жалюзі шукають самі. Вони запрограмовані повертатися за сонцем автоматично. Так ефективність зростає на 30%. А з мобільного телефона ними можна керувати всього трьома кнопками – поки що на невеликій відстані, а згодом і за тисячі кілометрів.

ВідеоУкраїнський винахідник розробив жалюзі із сонячними батареями

"Підняти жалюзі, опустити або ввімкнути автоматичний режим, коли вони слідкуватимуть за сонцем", - пояснив винахідник.

Розробка може дати 100 кіловатів на місяць. Окупляться такі жалюзі за 6-7 років. А ще такий струм можна продавати як екологічно чистий – за так званим "зеленим тарифом". Він дорожчий від тарифу звичайного. Тобто, стати не тільки споживачем, а й продавцем електроенергії.

"Ми прийдемо до того, як у Європі. У Європі більшість лічильників подвійні: ви в якийсь момент отримуєте електроенергію, а в якийсь момент віддаєте", - розповів винахідник.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі почали друкувати їжу на 3D-принтеріЙого та програмне забезпечення створили двоє друзів-винахідників.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: