Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

З Байконура стартувала українська ракета-носій, яка вивела на орбіту дослідницький супутник CryoSat-2: він вивчатиме наслідки глобального потепління.

Українська ракета-носій "Дніпро" вивела на орбіту європейський дослідницький супутник CryoSat-2, який буде вивчати стан льодовиків біля Північного і Південного полюсів Землі.

Старт ракети відбувся ввечері 8 квітня з космодрому "Байконур".

Супутник CryoSat-2 розробило Європейське космічне агентство. З його допомогою вчені збираються дослідити, як впливає діяльність людини на глобальне потепління клімату.

Апарат вимірюватиме товщину і площу льодового покриття Антарктиди, Гренландії, Ісландії, високоширотних океанських зон, а також гірських льодовиків. Він також буде відслідковувати вплив потепління на полярні льоди.

Інформація із супутника дозволить діагностувати стан льодового покриття Землі з точністю до 1 см.

Управління супутником буде проводитися з Європейського космічного центру управління в Дармштадті (Німеччина). Зібрані дані будуть оброблятися в Європейському науково-дослідному інституті у Фраскаті (Італія) і в Центрі наукових досліджень в Тулузі (Франція). Планується, що підготовка CryoSat-2 до повноцінної роботи займе близько півроку, всього ж місія триватиме три роки з можливістю розширення ще на два роки.

Зовні CryoSat-2 різко відрізняється від більшості супутників відсутністю складних панелей сонячних батарей. Більше того, рухомих частин у супутника практично немає взагалі. Виняток становлять клапани рухової установки.

За словами розробників, це дозволило зробити апарат більш дешевим. Що стосується сонячних панелей, то вони жорстко встановлені на корпусі супутника і формують дах, кут нахилу якого оптимізовано так, щоб потужності батарей вистачало в будь-якій точці орбіти.

Ракета-носій "Дніпро" створена на базі міжконтинентальної балістичної ракети РС-20, розробленої і виготовленої в Дніпропетровську, на КБ "Південне" і заводі "Південмаш". У цьому році в рамках програми "Дніпро" заплановані чотири комерційних пуски.

Читайте також:

Глобальне потепління випустить в атмосферу "звеселяючий газ"

Україна посіла четверте місце у світі за кількістю пусків ракет

Українська ракета вивела на орбіту шість супутників

Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з Люксембург

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: