Українські оператори відключать всі "сірі" iPhone від зв'язку

Держава офіційно попередила, що iPhone в Україні не сертифікований, а тому всі телефони цієї марки, придбані або замовлені не за кордоном, будуть внесені до "сірого" списку та відключені від зв'язку.

Телефон марки iPhone в Україні не сертифікований і не може використовуватися, тому всім власникам таких телефонів, придбаних нелегально і не за кордоном, буде відключено зв'язок. Про це заявили в прес-службі Українського державного центру радіочастот (УДЦР).

У повідомленні центру наголошується, що в українських інтернет-магазинах з'явилося багато пропозицій про продаж сучасної марки iPhone 4 за вигідними цінами. За даними УДЦР, кілька днів тому у ЗМІ з'явилося повідомлення, що телефони цієї марки (передбачувана ціна - від 2000 до 2700 доларів за апарат, а в США офіційна ціна новинки - від 199 до 299 доларів) надійдуть в офіційний продаж як мінімум через тиждень.

Український державний центр радіочастот застеріг громадян від придбання телефонів марки iPhone в українських магазинах. "Продавці тіньового ринку вкотре намагаються підсунути українцям нелегальний товар, який через декілька місяців може стати непотрібним вам і перетворитися на дорогу іграшку", - наголосили у прес-службі.

За інформацією УДЦР, iPhone на сьогодні у нас не сертифікований, а тому, відповідно до законодавства, не може ввозитися на територію України і реалізовуватися через торгову мережу. А при підключенні до мережі оператор внесе цей телефон до так званого сірого списку і згодом назавжди припинить його обслуговування.

Без проблем працюватимуть в Україні лише ті телефони марки iPhone, які ввезені громадянами з-за кордону або одержані ними в міжнародних поштових відправленнях для власних потреб (нагадуємо, що можна ввезти два телефони).

Ці телефони повинні бути зареєстровані в узагальненій базі даних кодів IMEI мобільних терміналів, які веде Український державний центр радіочастот.

УДЦР також повідомив, що 13 червня 2010 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду у сфері зв'язку". Закон передбачає, зокрема, додаткові повноваження для Державної інспекції зв'язку щодо проведення перевірок суб'єктів господарювання, в т.ч. й дотримання ними умов реалізації засобів зв'язку.

В УДЦР відзначили, що суб'єкти господарювання, згідно з відповідним рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку, мають право здійснювати реалізацію тільки тих радіоелектронних і випромінювальних пристроїв, які відповідають встановленим законодавством умовам їх застосування в Україні.

Нагадаємо, продажі нового iPhone4 в США, Франції, Німеччини, Японії і Великобританії стартували 24 червня. До кінця вересня продажі смартфона планується запустити у 88 країнах світу.

В Україні легально купити iPhone4 наразі неможливо, адже телефон не має відповідного сертифікату.

Читайте також:

Споживачам не рекомендували купувати iPhone4

В Україні з'явилися перші "нелегальні" iPhone4

Новий iPhone 4 в Україні продаватимуть за подвійною ціною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: