Українські полярники показали дитинчат пінгвінів біля станції "Академік Вернадський" (фото, відео)

Дата публікації
Перегляди
2907
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські полярники показали дитинчат пінгвінів біля станції "Академік Вернадський" (фото, відео)

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Загалом просто поблизу українських вчених проживає близько 3000 пінгвінів.

Українські полярники показали дитинчат пінгвінів біля української станції "Академік Вернадський". Вчені розповіли, скільки "пінгвісусідів" наразі живе поруч з науковцями.

Фото і відео пінгвінів та їхніх дитинчат полярники розмістили у Facebook на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Так, біологи 26-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) нарахували 2310 дорослих і 599 пташенят пінгвінів.

Вчені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах. Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ птахів до їжі. Науковці кажуть також і про рекордні снігопади — хоч пінгвіни й пристосовані до цього, проте їхні гнізда засипало снігом. До того ж, науковці розповідають про традиційні напади хижаків.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

"Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж у попередні роки. Однак остаточні підсумки щодо "демографічної ситуації" можна буде зробити наприкінці сезону", — кажуть в УАЕ.

Вчені зазначають, що основний вид на українському острові – це Субантарктичні пінгвіни. Їх також називають "віслючки" за характерний крик, який лунає майже цілодобово, або ж дженту від англійської назви "gentoo".

Фото: Національний антарктичний науковий центр

"Вони масово повертаються до "Вернадського" навесні на шлюбний сезон. У цей час будують гнізда з камінчиків, залицяються, створюють пари (якщо ще не мають) та відкладають яйця. Десь за місяць з них з'являються пташенята. І яйця, і малюків по черзі висиджують обоє батьків", — розповідають вчені.

Повідомляється, що загалом Антарктику населяють 12 видів. З них поблизу нашої станції живуть три: субантарктичний пінгвін, пінгвін Аделі та антарктичний пінгвін. 

Нагадаємо, раніше українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський" показали, як пінгвіни організованими шеренгами "марширують" до океану, щоб поласувати крилем.

Читайте також:

Наступна публікація