Українські полярники знайшли в Антарктиді 3-поверхову льодову печеру з озерами та річкою

Дата публікації
Перегляди
6237
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські полярники знайшли в Антарктиді 3-поверхову льодову печеру з озерами та річкою

Фото: Міністерство освіти і науки України

Воду з підльодної річки візьмуть для аналізу в лабораторії.

Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" в Антарктиді виявили загублену раніше льодову печеру.  Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки України.

Під час першої експедиції українці виявили печеру на острові Галіндез, де розташована українська станція. Кілька років потому льодовик завалив вхід до неї, а тому українські полярники вирішили спробувати знову до неї потрапити. Результати пошуків їх приголомшили – виявилося, що  печера насправді утричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів у ній – близько 200 метрів, вони розташовані у три поверхи.

"Ми вирішили зайнятися пошуками входу до печери. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А от в льодовику з боку старої британської бази-музею – будиночка Ворді – нам пощастило: ми віднайшли вхід до "загубленої" печери", – розказав керівник експедиції Ігор Дикий.

На нижній частині печери дослідники виявили змерзле озеро та 12-метрову "залу" з підльодною річкою та озерцями. З них українці  відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу та для подальших досліджень. Зразки льоду будуть збережені для докладнішого аналізу в лабораторіях України.

"Окрім цього, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало – тобто точно належить не пінгвіну. Чиє ж це перо і скільки йому років, дослідники ще мають з’ясувати. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції", - підсумували у МОН.

Нагадаємо, раніше у мережі з'явився віртуальний 3D-тур станцією "Академік Вернадський". Окрім неї оглянути можна антарктичні околиці та будівлю Ворді Хауз - дерев’яну хатинку, яка є зразком ранньої британської наукової бази та має велике історичне значення.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6237
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація