
Українські школярі перемогли на конкурсі юних науковців у Китаї
© ТСН.ua
Чемпіони зізналися, що їх кликали вчитися до Китаю та США. Але вони вже готують документи в українські виші.
Українські школярі привезли з Китаю золоті медалі за наукові дослідження, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
У конкурсі юних науковців у Пекіні взяли участь двоє киян та харків'янка. Усі їхні розробки так чи інакше стосуються здоров'я.
ВідеоТроє українських школярів привезли з Китаю золоті медалі за наукові дослідження
З конкурсу юних науковців у Пекіні двоє киян та харків'янка привезли золоті медалі за наукові дослідження. Усі розробки так чи інакше стосуються здоров'я. Як юні українці торували шлях до перемоги, чиїм коштом проводили досліди і чи залишаться працювати в Україні, розпитували журналісти ТСН.

До цієї миті кияни Даніела Гайчук та Максим Палладін йшли три роки. Саме стільки тривав їхній експеримент. Юні науковці вивчали, як важкі метали впливають на щурів.
Спершу з популярних кулінарних трав - м'яти, базиліку, петрушки, ромашки - створили препарати. Потім на досліді з'ясували, що у всій купленій в Києві зелені шкідливі речовини перевищують усі норми.
"Є така важка проблема - те, що промисловість велика і є проблеми з екоаудитом. Всі викиди у воду не контролюються. І саме тому в травах є такий великий показник", - зауважують юні науковці.
Після цього зразки згодовували щурам і переконалися, що куплені в Києві трави можуть шкідливо вплинути на нирки, серце та інші органи.
У Пекіні перемогу кияни здобули серед чотирьох сотень робіт із 38 країн. Усі реактиви, матеріали та навіть поїздку до Китаю оплачували виключно батьки.
Ще одна золота медалістка - одинадцятикласниця з Харкова. На великій сцені у Пекіні Амілія Кирилова презентувала свою розробку - комплексну діагностику нейроциркуляторної дистонії.
Нейроциркуляторна дистонія, пояснила школярка, це коли людина не може нормально відпочити. Якщо її попередити на ранніх стадіях, то у подальшому каскад можливих хвороб просто не розвиватиметься.
Усі троє чемпіонів зізналися, що їх кликали вчитися до Китаю та США. Але вони вже готують документи в українські виші.
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар