Українські вчені винайшли спосіб, як з автошин отримувати альтернативне паливо

В Одесі навчилися видобувати газ, нафту й вугілля з використаної автомобільної гуми.

Учені однієї з компаній створили паро-термічний реактор, за допомогою якого структура автогуми змінюється у зворотному процесі, тобто з’являється синтетична нафта, газ та металевий корд. До того ж, надлишковим теплом від термічної реакції можна обігрівати взимку лікарні, дитсадки та школи.

Про додаткові джерела енергії на Одещині пригадали, коли через зменшення обсягу газу чотири райони опинилися перед загрозою залишитися без опалення. Тут навіть готувалися до евакуації людей із лікарень та дітей з інтернатів. Біопальне, електроенергія і навіть звичайна солома – розглядали різні варіанти альтеративного палива.

За словами Одеської ОДА Миколи Сердюка, з 2005 року перевели районний центр місто Кілія з населенням близько 30 тисяч осіб повністю на електроопалення.

Одеські вчені також запропонували виробляти паливо з відходів, якими переповнені місцеві сміттєзвалища. Двісті кубометрів газу, п’ять тонн пічного пального та три з половиною тонни вугілля - таку кількість альтернативного палива здатне виробляти за добу устаткування, яке розробили вчені.

Технологію переробки гуми вчені почали вдосконалювати задовго до проблем із газом. Ставили головну умову - забезпечити часткову енергетичну незалежність та вирішити проблему утилізації автогуми, яка є вкрай шкідливим забруднювачем довкілля. Щороку в Україні їх кількість зростає на двісті тисяч тонн.

За словами президента Південноукраїнського екологічного союзу Валерія Осипова, шини практично не підлягають біологічному розпаду. Якщо їх просто закопують в землю, то вони виділяють шкідливі для здоров`я людей речовини.

Впродовж 5-ти років учені вдосконалювали технологію, що відповідає всім європейським стандартам. Однак нещодавно обладнання довелося зупинити, і це попри негайну потребу країни в альтернативних джерелах енергії.

 Директор підприємства-розробника технології Юрій Каплинський, повідомив, що
 вирішити технічні задачі виявилося легше, ніж "пробити корумповану бюрократію".

Останнім часом розробкою одеситів зацікавились європейці. У Румунії та Болгарії, які на початку року відчули дефіцит російського блакитного палива, уже готують територію під такі переробні заводи. Коли Україна зацікавиться власними науковими здобутками поки що невідомо.


Читайте також:

Україна може обійтися без російського газу

В Японії роботом-поліцейським можна керувати за допомогою мобільного

Наступного року з'являться літаючі автівки

ВідеоПаливо з автошин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: