Колись вони називалися радіолюбителями, а нині кличуть себе – хакерспейс.
Різноманітні винаходи придумують українські умільці. Наприклад, роборуку зібрали з китайського конструктора, - йдеться в сюжеті ТСН.
Винахідники кажуть, якщо її зробити не пластмасову, а металевою і звісно у більших розмірах, то можна зробити керований кран.
Такі спеціалісти у домашніх умовах навіть 3D-принтер зробили. За кілька хвилин таким принтером можна надрукувати будь-який предмет.
Винахідники полегшили життя і в себе вдома: наприклад, зі звичайного планшета керують температурою та рівнем вологості в кімнаті. До такої системи можна додати будь-які функції: відкривання дверей, вмикання-вимикання світла, правильної машини тощо. Собівартість такої "радості" — 100 доларів.
Але складні системи – це вже хобі для десятка хлопців, які практично щодня збираються в хакерспейсі. Як і в класичному гуртку радіолюбителів, хлопці щомісяця сплачують членські внески —близько трьох сотень гривень, на які орендують приміщення та купують матеріали. Також вони мріють долучати до майстрування дітей.
Цікаво, що їхній символ – це прапор із веселим Роджером. Такий самий висів у першому кабінеті Стіва Джобса. Девіз у нього вони теж "позичили".