Український школяр винайшов унікальний спосіб виробляти дешеву електроенергію

Молодий винахідник виграв бронзу на Олімпіаді геніїв у США.

Український школяр здобув бронзу на Олімпіаді геніїв у США за проект, який допоможе отримувати електроенергію з атмосфери. За перемогу українець змагався із двома тисячами молодих винахідників із усього світу.

Десятикласник із Олександрії Кіровоградської області Самуїл Кругляк пропонує добувати електроенергію з іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею. Серед іншого ця електроенергія буде дешевою: один кіловат коштуватиме всього три копійки.

Як розповідає сам винахідник, йому ідея прийшла уві сні, а втілити її допомогли викладачі з Малої академії наук. За словами викладача Світлани Піскової, міні-модель установки була зібрана у київській лабораторії і вже результативно працює. Вона також додає, що за допомогою винаходу Самуїла Кругляка можна видобувати і воду, пише День.

"Така установка коштує копійки, але користі від неї — на мільйони. Уявіть собі: в разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%", - коментує викладачка.

Планується й другий етап реалізації проекту вже в Олександрії, де замість генеруючої вежі може бути використана труба покинутої ТЕЦ-1-2, проте на це потрібні значні кошти спонсорів.

Посівши третє місце в Олімпіаді геніїв, український винахідник отримав можливість безкоштовно навчатися в одному із американських ВНЗ зі щомісячною стипендією в 700 доларів.  

Нагадаємо, що в Мережі з'явився промо-ролик першого літаючого борда.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: