Унікальна комета підлетіла до Землі - її видно неозброєним оком

Комета Лулін наблизилася до Землі на таку відстань, що її видно неозброєним оком.

Комета Лулін (C/2007 N3 Lulin) у вівторок, 24 лютого, наблизилася до Землі на відстань 61 мільйон кілометрів. Тепер її можна побачити неозброєним оком.

У ніч на середу незвичайне явище можна буде спостерігати у сузір’ї Льва. Комета нагадує пляму, за яскравістю подібну до зірки п'ятої величини.

За даними учених, на початку тижня комета зближуватиметься з Сатурном, а 27 лютого пройде південніше Регула (альфа Льва) на відстані півградуса.

Комета Лулін унікальна своєю формою. За словами астрономів, вона нагадує літак, тобто у неї є два крила і хвіст. Можливо, це пов'язано з тим, що крила, хвіст і ядро комети сформовані різною речовиною.

Нещодавно сталася сенсація: комета Лулін втратила частину хвоста. Астрономи вважають, що вона відірвалася під впливом магнітних хвиль в сонячному вітрі. Раніше подібну подію - магнітний міні-шторм в хвості комети - спостерігав супутник NASA Stereo, що стежив за кометою Енке.

Комета Лулін була відкрита в липні 2007 року двома астрономами Цюань Чжі Є і Чі Шен Лінь і отримала назву на честь тайваньської обсерваторії Лулін, де працював один з них.

Читайте також:

На землю падали вогняні кулі

У космосі зіткнулися російський і американський супутники

Астрономи думають, що кільця Сатурну - це рештки місяця

ВідеоКомета Лулін наблизилася до Землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: