Унікальна "пісня кохання" зябликів Дарвіна вимирає – усе через завезених людьми паразитів

Дата публікації
Перегляди
3784
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Унікальна "пісня кохання" зябликів Дарвіна вимирає – усе через завезених людьми паразитів

© Dr Katharina Peters, Flinders University

Вибагливі самки обирають самців за піснею, через що популяція - під загрозою.

Унікальний спів, яким самці зябликів Дарвіна залицаються до самок, вимирає – до місця їхнього проживання завезли паразитів, що пошкоджують дзьоби пташок.

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B, передає Independent.

Зяблики Дарвіна, відомі також як галапагоські зяблики або в'юрки – група з різних видів пташок, що мешкають на Галапагоських островах. Раніше, на початку ХХ століття, існувало три види деревних зябликів: малий, середній і великий.

Творець теорії еволюції Чарльз Дарвін був зачарований ними – вони стали польовими доказами природного відбору та прикладом видоутворення в умовах острівної ізоляції.

Втім тепер відбувається зворотній процес. Великі зяблики повністю зникли, а середні та малі –змішуються між собою.

Одна з причин: личинки кровоссальної паразитичної мухи Philornis downsi харчуються зсередини дзьобом середніх зябликів – це деформує їхні ніздрі та спотворює пісню, і її неможливо відрізнити від співу інших зябликів. Це, своєю чергою, робить їх менш привабливими для самок.

"Вибагливі самки обирають самців із найкращою піснею – наприклад, більш тривалою чи складнішою", - пишуть дослідники.

Личинки мухи Philornis downsi харчуються кератином, тканинами і кров'ю з носа і вушних порожнин пташенят, що призводить до вад розвитку.

"Це дослідження є доказом того, що морфологічна деформація, спричинена паразитами, може псувати шлюбний спів самця, що має руйнівний вплив для усієї популяції", - наголошують науковці.

Як зазначається, паразитична муха виявлена ​​на 13 з 15 обстежених наразі островів і вважається найбільшою загрозою для збереження унікальних видів галапагоських птахів.

Нагадаємо, дослідники помітили, що бджоли стали менше танцювати. Винні у цьому також люди. З приблизно 500 видів бджіл, які зараз живуть на планеті, близько десятка користуються "мовою танцю". На зміну цьому приходить менш поетична, але практичніша стратегія.

Як рятують і спостерігають за птахами в Україні

Як рятують і спостерігають за птахами в Україні

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3784
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація