Уперше дослідники побачили, як імунітет долає нову коронавірусну інфекцію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені сподіваються, що їхні результати допоможуть у створенні ефективної вакцини.

Імунна система людей реагує на нову коронавірусну інфекцію COVID-19 так само, як під час боротьби тіла з грипом.

Про перше подібне дослідження, проведене ученими з австралійського Інституту інфекції і імунітету Пітера Догерті, пише ABC.

"Популяції імунних клітин, які ми спостерігали до одужання пацієнтів, - це ті ж самі клітини, які ми бачимо за грипу", - сказала завідувачка лабораторії Кетрін Кедзерська.

Поки що відомо дуже мало про те, як впливає на організм коронавірус, оскільки він новий. У дослідженні вчені взяли зразки крові одного з перших пацієнтів Австралії, який заразився коронавірусом, і визначили антитіла, вироблені організмом для боротьби з хворобою.

"Це перша стаття, в якій показано, що організм може отримати імунітет, дати відсіч і одужати", - каже дослідник Каролін ван де Сандт. "Оскільки це новий вірус, ми не знали, як організм відреагує", - додав він.

Вчені сподіваються, що їхні результати допоможуть у створенні ефективної вакцини.

"Ця інформація дозволить нам оцінити будь-якого претендента на вакцину, оскільки в ідеалі вакцина має імітувати імунну відповідь нашого організму", - сказав професор Кедзерська.

Також, використовуючи нове дослідження, вчені сподіваються використовувати маркери в крові для скринінгу пацієнтів на предмет ймовірності розвитку більш серйозних симптомів, і відповідно, змінювати його лікування.

Як зазначається, поки що занадто рано говорити про те, чи дає зараження COVID-19 імунітет від повторного захворювання.

"Ми знаємо, що можемо генерувати імунні відповіді на вірус", - сказала професорка Кедзерська. "Питання полягає в тому, чи дає ця імунна відповідь людям імунітет на тижні, місяці або роки", - додала вона. Професорка сказала, що вчені дізнаються про це тільки після перевірки пацієнтів найближчими місяцями.

Симптоми коронавірусної інфекції інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 438 відео Коронавірус в Україні

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараженння на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Коронавірус в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції