Уперше за 17 років: нові ліки від Альцгеймера на основі водоростей схвалили у Китаї

Дата публікації
Перегляди
4403
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уперше за 17 років: нові ліки від Альцгеймера на основі водоростей схвалили у Китаї

Фото: Associated Press

Поки що вони демонструють таку ж ефективність як і наявні ліки, але мають менше побічних ефектів.

Влада Китаю схвалила препарат для лікування хвороби Альцгеймера – це перші за 17 років нові ліки з потенціалом для лікування когнітивного розладу.

Про це повідомляє CNN.

Як заявило китайське агентство з безпеки лікарських засобів, ліки Олігоманнат (Oligomannate) на основі морських водоростей можуть використовуватися для лікування хвороби Альцгеймера від легкого до помірного ступеня тяжкості. Водночас ухвалення є умовним, адже хоча і означає, що вони можуть надійти в продаж під час додаткових клінічних випробувань, вони будуть під суворим контролем і можуть бути відкликані у разі виникнення будь-яких проблем.

У вересні група розробників нового препарату на чолі з Генг Мейю з Шанхайського інституту Materia Medica при Академії наук Китаю заявила, що їх надихнула на вивчення водоростей відносно низька захворюваність Альцгеймером серед людей, які регулярно їй вживають.

У статті в журналі Cell Research команда описала, як цукор, що міститься у водоростях, пригнічує деякі бактерії, що містяться в кишечнику, які можуть викликати нервову дегенерацію і запалення мозку, що призводить до хвороби Альцгеймера.

Цей механізм був підтверджений під час клінічного випробування, проведеного Green Valley, шанхайською фармацевтичною компанією, яка буде виводити новий препарат на ринок.

Дослідження, проведене на 818 пацієнтах, показало, що Олігоманнат, отриманий з бурих водоростей, може статистично поліпшити когнітивні функції у людей з хворобою Альцгеймера всього за чотири тижні, згідно із заявою Green Valley.

"Ці результати покращують наше розуміння механізмів, які грають роль у виникненні хвороби Альцгеймера, і свідчать, що кишковий мікробіом є мішенню для розробки методів лікування", - сказав невропатолог Філіп Шелтенс, який консультує Green Valley і очолює Центр Альцгеймера в Амстердамі.

Вінсент Мок, який очолює відділення неврології в Китайському університеті Гонконгу, сказав, що новий препарат показав "обнадійливі результати" у порівнянні з інгібіторами ацетилхолінестерази – наявним лікуванням хвороби Альцгеймера від легкого до тяжкого ступеня.

"Це настільки ж ефективно, але у нього менше побічних ефектів", сказав він CNN. "Це також відкриє нові можливості для дослідження хвороби Альцгеймера – треба зосередитися на кишковому мікробіомі".

Оскільки дуже мало відомо про механізми нового препарату, Мок сказав, що слід також перевірити, чи може він надавати захисну дію і, можливо, сповільнити прогресування захворювання у пацієнтів, у яких ще не з'явилися сильні симптоми деменції.

Компанія заявила, що препарат з'явиться в Китаї "дуже скоро", і наразі там намагаються отримати схвалення для його продажу за кордоном – планується почати клінічні випробування третьої фази в США і Європі на початку 2020 року.

Нагадаємо, у 10-25% людей, старших за 70 років, стаються порушення пам’яті та логічного мислення, зміна особистості внаслідок хвороби чи пошкодження мозку, але цьому можна певною мірою запобігти. Колишня очільниця МОЗу Уляна Супрун дала поради, як захистити мозок від вікових змін.

Хвороба Альцгеймера: хто в зоні ризику та як його мінімізувати

Хвороба Альцгеймера: хто в зоні ризику та як його мінімізувати

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4403
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація