Уже майже дві тисячі супутників: SpaceX вивела на орбіту нову групу Starlink

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уже майже дві тисячі супутників: SpaceX вивела на орбіту нову групу Starlink

SpaceX/Twitter

У перспективі SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів.

Ракета-носій Falcon 9 вивела на навколоземну орбіту чергову партію з 60 мінісупутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна"

Це вже 29 висновок на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink і четвертий в поточному місяці. З урахуванням нинішніх супутників орбітальне угруповання SpaceX складається вже з 1735 космічних апаратів. Попередні партії супутників Starlink були запущені 4, 9 та 16 травня.

Запуск був здійснений на космодромі на мисі Канаверал (штат Флорида).

Приблизно через 1 годину 4 хвилини після старту ракети все супутники були виведені на задану орбіту.

Тим часом перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовувався для запуску вдруге, через 8 хвилин 34 секунди після запуску здійснив керовану вертикальну посадку на автоматичну плавучу платформу Just Read the Instructions, яка перебувала в Атлантиці приблизно в 600 км від космодрому на мисі Канаверал.

У перспективі SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів цього типу (а надалі — з 30 тисяч) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. SpaceX раніше повідомляла, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій в реалізацію проєкту оцінюється в 10 млрд доларів.

Нагадаємо, що SpaceX відкривають попередні замовлення на Інтернет від Starlink по всьому світу.

Читайте також:

SpaceX відправила на орбіту 6 десятків супутників, які мають забезпечити Інтернет-зв'язок

SpaceX відправила на орбіту 6 десятків супутників, які мають забезпечити Інтернет-зв'язок

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Наступна публікація