В Африці виявили паразита, який відкушує язик риби, а потім замінює його (фото)

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Африці виявили паразита, який відкушує язик риби, а потім замінює його (фото)

Мокриця, яка поїдає язик. Фото: Дон Маркс

Язикоїд - паразит, який полює на рибу, проникаючи через зябра. Він чіпляється за куксу язика, замінюючи орган.

27-річний студент Дон Маркс ловив рибу біля мису Агульяс (Південна Африка). Спіймавши рибу, чоловік виявив "безквиткового пасажира" всередині її пащі.

Як пише Daily Mail, Маркс, який займається вивченням морської біології, чув про такий вид паразитів, але ніколи не бачив в дикій природі. Студент зробив знімок та відправив професору Північно-Західного університету. Виявилося, що цей вид паразитів ніколи раніше не фотографували.

Цей особливий вид паразитів, які харчуються язиком, використовують в якості господарів тільки таку місцеву рибу і багато років залишалися поза увагою вчених.

Cymothoa exigua або "мокриця, яка поїдає язик" - паразитичні ракоподібні сімейства Cymothoidae. Про них відомо вже кілька десятиліть, але тільки за останні роки почалися численні дослідження їхнього життєвого циклу і поведінки. Мокриця проникає в свого господаря через зябра, відкушує йому язик і замінює орган, все життя живучи в роті риби. Використовуючи свої передні кігті, мокриця перерізає кровоносні судини на язику, а потім живиться кров'ю. За цей час самець перетворюється на самку - його тіло збільшується у кілька разів разом з лапами, які він використовує, щоб чіплятися за рибу. Тим часом його очі звужуються, оскільки йому більше не потрібно переміщатися.

Cymothoa exigua. Фото: Дон Маркс.

Нагадаємо, у норвезьких водах виявили гігантські кладки яєць кальмара. Усередині "інкубатора" можуть одночасно чекати свого часу десятки тисяч особин. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація