В Африці геї частіше заражаються СНІДом через неприйняття оточуючих

Розповсюдження ВІЛ/СНІДу серед геїв в африканських країнах було викликане культурним, релігійним і політичним небажанням прийняти чоловіків-геїв як рівних.

Відсоток ВІЛ-інфікованих серед геїв в деяких африканських країнах в 10 разів вищий, ніж в середньому серед чоловіків.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі Lancet.

У публікації говориться, що упередження суспільства щодо геїв привело до переслідувань і ізоляції цього співтовариства, що, у свою чергу, обернулося ризикованішою сексуальною поведінкою в гей-середовищі.

Проте загроза зараження не обмежується виключно гей-співтовариством, оскільки багато носіїв вірусу мають сексуальні контакти і з жінками.

На думку авторів доповіді, необхідно приділяти більше уваги профілактиці ВІЛ, у тому числі просвітницькій роботі.

Дослідження, проведене вченими Оксфордського університету, виявило, що таке широке поширення ВІЛ/СНІДу серед геїв в африканських країнах було "викликане культурним, релігійним і політичним небажанням прийняти чоловіків-геїв як рівних членів суспільства".

За словами керівника дослідження Адріана Сміта, суспільство в цих країнах настільки вороже відноситься до будь-яких проявів одностатевих стосунків, що геї вимушені ретельно ховатися і вести з ними профілактичну роботу дуже непросто.

Як говорить Сміт, ризик зараження ВІЧ при сексуальному контакті між двома чоловіками і так вищий, ніж при звичайному гетеросексуальному контакті, проте, окрім цього, геї часто входять до групи ризику і з інших причин - для них характерніше заняття проституцією, наявність численних партнерів і вживання внутрішньовенних наркотиків.

Активіст з захисту прав геїв в Бурунді Джордж Карума розповів, що багато чоловіків "приховують свою сексуальну орієнтацію", аби одружуватися і завести дітей, проте продовжують мати сексуальні контакти з чоловіками.

"Більшість з них знають, що можна заразитися ВІЛ/СНІДом або іншою інфекцією під час сексу з жінкою, а не з іншим чоловіком", - говорить Карума.

За його словами, існує "крайня необхідність проведення профілактичної роботи", у тому числі роздачі презервативів, і залучення до цієї роботи самих представників гей-співтовариства.

За підрахункам ООН з проблем СНІДУ, 33 мільйони людей в світі інфіковано ВІЛ, дві третини з них живуть в країнах Африки, розташованих на південь від Сахари.

Читайте також:

Вакцину від СНІДу успішно випробували на тваринах, на черзі тести на людях

Маріупольські лікарі заразили на СНІД трьох немовлят

Вчені знайшли ефективний метод лікування ВІЛ

Українські підлітки – в центрі епідемії СНІДу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: