В Америці знайшли динозавра розміром з курку

Дослідження кісток динозавра допоможе відповісти на питання про походження тварин, здатних літати.

Канадські палеонтологи ідентифікували останки найменшого динозавра, який коли-небудь жив на території Північної Америки.

Динозавр виду Hesperonychus elizabethae (що означає "кіготь із заходу") за розміром був не більший сучасної курки і, на думку експертів, харчувався комахами. Крихітна істота сягала всього 0,5 м в довжину і важила 2 кг.

В публікації у "Працях Національної академії наук США" вчені зазначають, що Hesperonychus мешкав у Північній Америці близько 75 млн. років тому, в пізній крейдяний період.

Своєю будовою істота нагадувала велоцираптора – великого м'ясоїдного хижака. Кістки, знайдені в канадській провінції Альберта ще в 1982 році, до недавнього часу вважалися останками дитинчати динозавра іншого виду. Але палеонтолог Нік Лонгріч з університету Калгарі та його колега Филип Керрі з Університету Альберти, уважно вивчивши будову тазу динозавра, виявили, що стегнові кістки були зрощеними, а це характерно тільки для дорослих тварин.

Hesperonychus побив рекорд серед малорослих динозаврів – інший крихітка, Albertonykusborealis, виявлений тими ж дослідниками, був декілька вищим і досягав розмірів великої курки. Ймовірно, він харчувався комахами, відриваючи шматки кори з дерев.

Читайте також:

Американці застосують лазерну зброю проти комарів

Вчені виявили, що захищає галактики від руйнування

У Китаї знайшли "цвинтар" динозаврів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: