У кризі Антарктики загадково з'являлись гігантські діри. Таємницю розкрили завдяки морським котикам з антенами на головах

У кризі Антарктики загадково з'являлись гігантські діри. Таємницю розкрили завдяки морським котикам з антенами на головах

© Dan Costa

Для появи ополонок потрібен цілий збіг погодних факторів.

В 2016 та 2017 роках у кризі моря Ведделла з'явилася величезна ополонка – вона розрослася до понад 49 тисяч квадратних кілометрів. Довго учені не могли пояснити появу таких дір, але тепер вони вирішили цю загадку – допомогли їм у цьому серед іншого й морські котики.

Результати їхньої роботи опубліковані в журналі "Nature", передає CNN.

Так, команда з Вашингтонського університету досліджувала ополонку за допомогою роботів, радіообладнання і морських котиків.

Команда виявила, що для того, аби виникла ополонка, потрібен цілий збіг погодних факторів. Так, у зоні, де відкрилася гігантська діра, є підводна гора. Під час потужного зимового шторму виникає вихор, який піднімає солону воду з глибин на поверхню. Щойно ця вода охолоджується, вона знову опускається, і крига не може утворитися.

Щодо морських котиків, то їх дослідники використовували для передавання даних з води на берег. Дослідники часто використовують цих тварин, адже їхній рух дає науковцям можливість отримати уявлення про певне середовища. Також, як стверджується, тварини не переймаються через встановлене на них обладнання.  

Нагадаємо, нещодавно рибалки поблизу узбережжя Норвегії виявили кита-білугу, до якого було прикріплено камеру Go Pro. На кріпленні російською було написано  "Обладнання Санкт-Петербурга". Норвезькі військові висунули гіпотезу, що білуга припливла з російської військової бази та насправді може бути шпигуном під прикриттям. 

Російські вчені та військові наголосили, що тварина не має до них жодного стосунку, тож факт шпигунства підтвердити не вдалося. Тим не менш, в історії випадки, коли тварин так чи інакше залучали до військових операцій та використовували як шпигунів, є непоодинокими. Ми вирішили згадати найбільш знакові з них.

Британські вчені розкрили таємницю зникнення імператорських пінгвінів в Антарктиді

Британські вчені розкрили таємницю зникнення імператорських пінгвінів в Антарктиді

Повʼязані теми:

Наступна публікація