В Антарктиді скоро може відколотися один з найбільших айсбергів в історії

Він стане третьою брилою, що відірветься від шельфового льодовика Ларсен.

Вже зовсім скоро від останньої частини шельфового льодовика Ларсена може відколотися брила льоду, яка стане чи не найбільшим айсбергом в історії.

Це може статися вже протягом кількох тижнів, передає Українська служба ВВС.

Площа айсбергу складатиме близько 5 тисяч квадратних кілометрів.

Льодовик Larson C - остання ціла частина шельфового льодовика, що раніше мав три частини та загальну площу якого можна було порівняти з площею острова Ямайка.

Однак протягом останнього десятиліття від брили відкололися два айсберги – Larson A і Larson B - та пішли під воду.

Дослідники мають припущення, що льодовик зруйнувало глобальне потепління, однак наразі прямих доказів цьому немає.

Серйозний розлам на льодовику було помічено у грудні минулого року, коли американське космічне агентство NASA опублікувало його фотографії. Ширина тріщини, що утворився на Larson C, складала 100 м, а глибина - 500 м.

Коли він дійде до океану, від льодовика відколеться крижина площею у п'ять тисяч квадратних кілометрів та автоматично стане одним з найбільших айсбергів в історії.

Статися остаточний розлам може зовсім скоро, адже Larson C з'єднаний з рештою масиву Антарктиди лише 20 км цілої криги, а кілька тижнів тому тріщина, що була меншою, раптово збільшилися на 18 км.

Наразі вчені не схильні пов'язувати розлам із глобальним потеплінням, оскільки він існував дуже давно, але збільшуватися почав лише нещодавно.

Однак науковців більше турбують наслідки відколу брили від решти льодовика.

льодовик Ларсен С_2
NASA

За деякими оцінками, якщо під воду піде зрештою весь льодовик Larson C, рівень моря може піднятися на 10 сантиметрів.

Нагадаємо, що нещодавно науковці представили нову теорію про те, як у Східній Антарктиді з'явився таємничий кратер. Учені з'ясували, що двокілометровий кратер в Антарктиді утворився не через падіння метеорита, як вважалося раніше, а в результаті танення льоду. Наголошується, що ця порожнина з'явилася після того, як в результаті танення обвалилася частина поверхні, на якій було озеро. Вода з озера і посприяла тому, що почався процес розходження льоду, тоді і почав утворюватися кратер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: