Антарктида почала танути: розколовся на айсберги величезний льодовик

Від північної частини антарктичного льодовика Вілкінса почали відколюватися айсберги.

льодовик
Льодовик Вілкінса розташований в найтеплішому місці Антарктиди. Фото esa.int
Від північній частині антарктичного льодовика Вілкінса почали відколюватися айсберги. Процес був зафіксований завдяки супутниковим спостереженням.

Спеціалісти вважають, що масове руйнування льодовика Вілкінса стало наслідком зникнення ділянки, що сполучала льодовик площею більше 13 тисяч квадратних кілометрів з островами Шарко і Латаді.

Представники Європейської космічної агенції (ESA) повідомили про критичний стан "містка" 3 квітня, а 5 квітня вважається офіційною датою його "загибелі". Після зникнення перешийка льодовик Вілкінса став нестабільним, на ньому почали з'являтися тріщини і розломи. 24 квітня супутник вперше зафіксував відділення великих крижин від льодовика.

За попередніми оцінками, від основного крижаного масиву відкололося близько 700 квадратних кілометрів льоду. Вчені чекають, що процес руйнування льодовика буде розтягнутий в часі та продовжиться декілька тижнів.

Внутрішні тріщини почали утворюватися в льодовику ще 15 років тому. На думку вчених, основною причиною руйнування антарктичного льодовика стала глобальна зміна клімату.

Льодовик Вілкінса розташований на антарктичному виступі, направленому в бік Південної Америки. У цьому районі земної кулі наслідки підвищення температур особливо помітно. За останніх 50 років тут стало майже на 2,5 градуса тепліше.

Читайте також:

Найчистіша країна світу - Швейцарія

На Землі пересихають джерела прісної води

Від Антарктиди відокремився величезний льодовик

На потепління в Арктиці впливає сажа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: