В Атлантичному океані загубили тонни сміття

Вчені не можуть з'ясувати, куди ділося сміття, яке постійно викидають в океан, адже за 22 роки кількість пластикових відходів у ньому не зросла.

Учені проаналізували динаміку накопичення пластикових відходів на заході Північної Атлантики і в Карибському морі і з'ясували, що, незважаючи на постійно зростаюче виробництво пластикових виробів, кількість сміття в океанічних водах за останні 22 роки не змінилася.

Пластикові вироби потрапляють у води океану з судів, що пропливають в ньому, та з берега, звідки їх здуває вітром і змиває прибоєм. Сміття накопичується в кількох "мертвих зонах" - районах, куди "стікаються" течії. Дослідники збирали дані про сміття, що плаває в одній з таких ділянок океану, з 1986 по 2008 роки.

Фахівці аналізували, що потрапляє в їхній сіті для лову планктону. Понад 60 відсотків кораблів збирали також фрагменти пластику розміром в декілька міліметрів (усього дослідники аналізували вилов 6136 кораблів). Зрідка дослідники знаходили у своїх сітях більш великі об'єкти, наприклад, зубні щітки або упаковки від чого-небудь. У загальній складності вчені зібрали понад 64 тисяч фрагментів.

Хімічний аналіз виловлених фрагментів показав, що вони зроблені в основному з поліетилену і поліпропілену - полімерів, які використовуються для виробництва упаковок молока і пакетів.

За всі роки спостережень фахівці не помітили суттєвого приросту кількості сміття, яке щорічно збирається. Поки вчені не можуть пояснити, чому рівень забруднення океану пластиковими відходами залишається незмінним - за однією з версій, частина пластикових фрагментів може захоплюватися планктонними організмами або більше великими тваринами.

У цьому випадку дослідникам ще належить оцінити рівень отруєння фауни океану. Крім того, не виключено, що пластик розкладається на фрагменти розміром менше міліметра і в результаті проходить крізь сіті.

Атлантичний океан - не єдине місце, де скупчується сміття. Більш відомою є Велика тихоокеанська сміттєва пляма, що знаходиться в північній частині Тихого океану. Його точні розміри невідомі, але, за деякими оцінками, воно перевершує за площею штат Техас.

Учені також з'ясували, що через глобальне потепління космічне сміття, що обертається навколо планети, буде довше залишатися на орбіті.

Читайте також:

Київський сміттєспалювальний завод поскаржився на брак сміття

Глобальне потепління продовжило життя космічного сміття

У Тибеті заборонили поліетиленові пакети

Екологи зібрали на Евересті чотири тонни сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: