В Чилі знайшли шахту давністю 12 тисяч років

В Чилі знайдену найстарішу в Новому Світі шахту.

У Чилі була знайдена найдавніша з відомих на сьогоднішній день шахт на території Південної та Північної Америки. Вона знаходиться в 1100 кілометрах на північ від столиці Чилі Сантьяго.

Шахта, в якій добували оксид заліза, була виявлені археологами з Чилійського університету ще в жовтні 2008 року, але її вік до недавнього часу не був встановлений. Днями комісія з американських та польських фахівців оприлюднила результати експертизи, згідно з якою шахта була створена 12 тисяч років тому.

Було встановлено, що шахта інтенсивно розроблялася в період з 10 по 2 тисячоліття до нашої ери. Оксид заліза, який добували в шахті, використовувався індіанцями як пігмент для фарбування одягу, а також у релігійних ритуалах. Головний дослідник Дієго Салазар зазначив, що знахідка доводить найважливішу роль релігії в житті індіанців, адже оксидом заліза не торгували, не міг він використовуватися і в якості їжі.

Археологи також знайшли в шахті і на прилеглій до неї території інструменти для видобутку оксиду заліза, зроблені з каменю і раковин молюсків. За словами археолога Хермана Салінаса, всього знайдено більше тисячі інструментів, але їх кількість може досягти декількох тисяч.

Шахті дали назву San Ramon 15. До оприлюднення її віку найдревнішою на території Північної і Південної Америки шахтою вважалася шахта в США, давність якої складає дві з половиною тисячі років. А найдавнішою шахтою в світі вважається шахта в Південній Африці - їй близько 40 тисяч років.

Читайте також:

Усі шахти України віддадуть у приватні руки

Чилійські шахтарі поклялися на крові не розповідати всі подробиці свого полону

Забійник шахти на Донбасі побив рекорд Стаханова

Донбасу загрожує потужний землетрус через закриття шахт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: