В Індонезії натрапили на рідкісного "дракона", якого востаннє бачили 130 років тому

В Індонезії натрапили на рідкісного "дракона", якого востаннє бачили 130 років тому

В Індонезії натрапили на рідкісного "дракона", якого востаннє бачили 130 років тому

Фото: sciencenews.org

Вчені не були впевнені у тому, чи існують ще ці тварини.

Біологи з Індонезії натрапили на рідкісну ящірку, яку називають "носорогим драконом". Востаннє її помічали 130 років тому.

Про це пише Science News.

Італійський дослідник Еліо Модільяні прибув до музею природної історії в Генуї близько 130 років тому із ящіркою, яку, як повідомляється, він знайшов у лісах Індонезії. Грунтуючись на зразку Модільяні, ящірка, примітна рогом, що видніється з його носа - отримала офіційний таксономічний опис і назву Harpesaurus modiglianii. Однак після цього не з’являлося жодного повідомлення про схожу ящірку.

Однак 2018 року біолог Черунас Адха Путра біля озера Тоба таки знайшов "мертву ящірку з цікавими морфологічними особливостями", але він не був впевнений у тому, на яку саме тварину натрапив. Тоді він надіслав зразок колезі Тасуну Амарасінгхе, який за носовим рогом визначив, що чоловік знайшов саме цю рідкісну ящірку.

Згодом він знайшов вже живого "носорогого дракона", який спав на гілці. Він сфотографував ящірку і виміряв розміри і форму його частин тіла. Він також спостерігав за його поведінкою.

Використовуючи ці дані, Амарасінгхе порівняв ящірку з тією, що була описана 130 років тому, і прийшов до висновку, що жива ящірка і мертва, на яку натрапив Путра, насправді були ящірками Модільяні. 

Фото: sciencenews.org

Амарасінгхе, Путра і колеги повідомляють, що його камуфляж і поведінка схожі на африканських гірських хамелеонів. Рептилія належить до сімейства ящірок Agamidae, які зазвичай називають ящірками-драконами і включають такі види, як бородаті дракони.

Амарасінгхе і Путра, в захваті від своєї знахідки, хвилюються про майбутнє ящірки. 

Живий дракон був знайдений за межами території, що охороняється, а поблизу відбувається масова вирубка лісів.

біолог Тасун Амарасінгхе

Але повторне відкриття дає проблиск надії на збереження ящірки. До появи рептилії ніхто не знав, де саме мекає ящірка Модільяні і чи не вимерла вона. 

Нагадаємо, екологи з Алжиру вперше за десятиліття зафільмували північнозахідного гепарда, що занесений до Червоної книги як той, що перебуває під загрозою зникнення. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація