В Інтернеті опубліковано найточнішу карту Марса

Науковці склали найбільш детальну карту поверхні червоної планети, яка дозволяє користувачам розглянути об'єкти діаметром більше 100 метрів.

Марс
Поверхня Марса. Фрагмент карти
В Інтернеті розміщено найбільш детальну карту поверхні Марса. Вона була створена на основі 21 тисячі знімків, отриманих інфрачервоною камерою THEMIS апарату Mars Odyssey, що вже більше восьми років знаходиться на марсіанській орбіті.

Віртуальну карту, що дозволяє користувачам розглянути об'єкти діаметром більше 100 метрів на поверхні планети, склали воєдино фахівці центру марсіанських космічних польотів при Університеті штату Арізона у співпраці з Лабораторією реактивного руху NASA та Геологічною службою США.

"Ми використовували картографічну сітку, що надала Геологічна служба США, яка змоделювала особливості оптики THEMIS. В результаті вдалося позбутися властивих камері спотворень і домогтися високої точності розташування елементів карти: величина можливої помилки вимірюється одиницями пік селів", - розповів Філіп Крістенсен з Університету Арізони.

Він уточнив, що отриманий продукт не можна вважати найбільш докладним зображенням поверхні червоної планети, тому що вже існують віртуальні карти районів Марса, що складаються зі знімків, зроблених з більш високою роздільною здатністю. Цінність новинки полягає в її масштабі та географічній точності.

Нові знімки THEMIS також регулярно викладаються на спеціальному сайті Be A Martian, де будь-який користувач може спробувати зробити карту ще більш точною, вирівнюючи зображення вручну.

Завантажити весь обсяг зображень в максимальній роздільній здатності можна, перейшовши за цим посиланням.

Читайте також:

Астрономи побачили народження зірки-гіганта, яка вбиває планети

На Місяці виявилося у 100 разів більше води, ніж вважалося раніше

NASA провело перший тест-драйв нового марсохода

На Марсі знайшли залишки гігантського озера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: