В Інтернеті все більше фальшивих антивірусів, які виманюють гроші у користувачів

Всього за останній час експерти Symantec виявили близько 250 різновидів небезпечних програм з промовистими назвами Antivirus 2010 або SpywareGuard 2008.

У Мережі з'являється все більше фальшивих антивірусів, які виманюють у користувачів гроші. Так, за даними компанії Symantec, сьогодні тільки в США налічується кілька десятків мільйонів комп'ютерів, заражених шахрайськими програмами, за які користувачі добровільно платять гроші.

Підбробки хакерів виглядають як справжнє ПЗ (програмне забезпечення – Ред.) для боротьби з черв'яками і троянами, при цьому хитромудрі програми не тільки крадуть у користувача дані, але і дають зловмисникам контроль над зараженою машиною. Всього за останній час експерти Symantec виявили близько 250 різновидів небезпечних програм з промовистими назвами Antivirus 2010 або SpywareGuard 2008, які були завантажені близько 43 млн раз за останній рік.

Механізм роботи подібних антивірусів стандартний: при відвідуванні шахрайського сайту в браузері спливає вікно, яке попереджає про можливу загрозу і пропонує завантажити антивірус з гучною назвою. Після завантаження захисна програма знаходить на ПК безліч неіснуючих вірусів, для лікування яких користувачеві пропонується придбати платну версію антивіруса. На цій стадії реквізити користувача потрапляють до рук зловмисників.

Фахівці іншої антивірусної компанії, Panda Security виявили ще один різновид шахрайського ПЗ. Програма під назвою TotalSecurity2009 повністю блокує всі програми на комп'ютері доти, поки користувач не заплатить 49,95 долара за дворічну ліцензію або 79,95 долара за довічну ліцензію на підроблений антивірус.

Як відзначають фахівці Panda Security, хакери постаралися: фальшивий захисний комплекс має досить переконливий інтерфейс з безліччю настройок і можливістю використання на декількох мовах. Щоб користувачі могли хоча б частково знешкодити шкідливі програми, експертам довелося самим зайнятися своєрідним піратством, виклавши на вашому сайті серійні номери від фальшивого антивіруса.

Читайте також:

Samsung та Armani випустили "наймодніший" смартфон

Sony анонсувала найлегший ноутбук у світі

Facebook переклали латиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: