В Ірані створили людиноподібного робота

Іранські вчені розробили людиноподібного робота Surena-2, який дуже схожий на японський винахід 10-річної давнини.

Іранський робот
AFP
Surena-2 презентував Махмуд Ахмадінежад
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад представив людиноподібного робота, розробленого вченими країни.

Робота назвали Surena-2 на честь давньоперсидського воїна. Зріст Surena-2 становить 1,45 метра. Робот важить 45 кілограмів. Зовні він нагадує гуманоїдного робота Asimo, створеного в 2000 році інженерами японської корпорації Honda.

Surena-2 вміє ходити повільно і задіює при цьому як ноги, так і руки для балансування. Всього роботу доступні дванадцять рухів ніг, вісім - рук і два - голови.

Над створенням робота працювали 20 конструкторів-роботехніки. Очікується, що пристрій зможе замінити людей при виконанні ряду складних завдань.

Як випливає з назви робота, Surena-2 - другий в своїй серії. Перший, Surena-1, був створений іранськими вченими в 2008 році.

В свою чергу японці, витвір яких став взірцем для іранських учених, нещодавно презентували робота-немовля на прізвисько "Нобі". Зріст робота - 71 сантиметр, вага - 7,9 кілограма, фізично розвинений він приблизно як середньостатистична 9-місячна дитина.

Робот-немовля дає можливість спостерігати за тим, як у дитини стрімко розвиваються вміння рухатися і пізнавати навколишній світ, а також до чого вона проявляє інтерес.

 

Читайте також:

В Японії створили робота-немовля

У Тернополі відбулися перші в Україні змагання автомобілів-роботів

У Москві робот вирізав людині печінку

В Японії робот провів шлюбну церемонію (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: