В Іспанії розкрита вірусна мережа з 12,7 мільйонів комп'ютерів

В Іспанії розкрито масштабну вірусну мережу, яка встигла заразити компютери найбільших компаній США та великих банків.

В Іспанії розкрита вірусна мережа з 12,7 мільйона комп'ютерів
Схема роботи ботнету. Ілюстрація з сайту geekswithblogs.net
У Іспанії заарештовані троє творців однієї з найбільших комп'ютерних вірусних мереж Mariposa. До неї входили приблизно 12,7 мільйона комп'ютерів по всьому світу. Про це з посиланням на іспанську поліцію повідомляє Associated Press.

За даними правоохоронних органів Іспанії, троє зловмисників (31, 30 і 25 років), чиї імена не розголошують в інтересах слідства, створили мережу для крадіжок даних про кредитні картки та інтернет-банкінгу власників комп'ютерів. У випадку, якщо провина заарештованих за інтернет-злочини буде визнана судом, їм загрожує до 6 років тюремного ув'язнення.

За словами представника поліції, зловмисники не були талановитими хакерами, а створити мережу їм допомогли знайомства в злочинному світі. У той же час, як відзначає представник, що брала участь у розслідуванні іспанської компанії Panda Security Педро Бустаманте, комп'ютерна програма Mariposa, що використовувалася для зараження комп'ютерів, створена професіоналами і "дуже ефективна".

Ймовірно, що в кількість заражених троянами комп'ютерів входили машини приблизно половини компаній зі списку найбільших компаній США Fortune 1000, а також понад 40 великих банків. В цілому мережа поширилася більш ніж на 190 країн світу.

У розслідуванні іспанська поліція співпрацювала з низкою приватних компаній, що займаються комп'ютерною безпекою. У їхнє поле зору Mariposa потрапила навесні 2009 року.

За словами виконавчого директора канадської компанії Defence Intelligence Кріса Девіса, він виявив сліди існування глобальної вірусної мережі в мережах клієнтів його компанії. Через кілька місяців, коли з'ясувалося, що керівництво мережею здійснюється з Іспанії, Defence intelligence в розслідуванні об'єдналася з фірмою Panda Security, що базується в Більбао.

Читайте також:

Німецький хакер оголосив про злом коду GSM

Трьох менеджерів Google засудили за відео з підлітком-дауном

Проти Google розпочате антимонопольне розслідування

Хакер опублікував дані податкової служби Латвії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: