В Іспанії знайшли масове поховання собак – стародавні люди хотіли піти з чотирилапими у потойбічне життя

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди готували їжу спеціально для тварин.

Люди Піренейського півострова в епоху неоліту ймовірно жили пліч-о-пліч із собаками, готували тваринам їжу і ховали їх разом із померлими, щоправда, попередньо принісши собак в жертву.

Про це повідомляється в журналі Journal of Archaeological Science: Reports.

Під час розкопок стародавніх могильників на північному сході півострова іспанські археологи знайшли масові поховання собак віком у понад шість тисяч років.  Під час дослідження вчені встановили, що чотириногі друзі людини були поховані в період з 4200 по 3600 рр. до н.е.

Учені визначили, що раціон собак і їхніх господарів був дуже схожий. Чотирилапих годували не тільки м'ясом, а й овочами і зерном. Деяких собак тримали практично на вегетаріанській дієті, деяких – на м'ясній.

"Можливо, їжу для собак спеціально готували, що очевидно у випадках вегетаріанської дієти. Ймовірно, люди так робили, щоб собаки зосередилися на своїх обов'язках з охорони людей, а не нишпорили в пошуках їжі", - розповів керівник дослідження Еулалия Субира.   

Собаки у віці від одного місяця до шести років були в основному поховані в круглих гробницях поряд з людськими останками, а деякі і між ними. Одна тварина лежала біля входу в похоронні покої. Був також виявлений добре збережений кістяк чотириногого, похований поруч з дитиною.

Відбір цуценят і тварин до одного року передбачає свідомий намір принести їх в жертву, - говорить провідний дослідник Сільвія Альбізурі. Поховання поряд з людьми вказує на прямий зв'язок зі смертю і ритуальними обрядами. Ця гіпотеза узгоджується з фактом присутності собаки в епоху неоліту в зоні культурного впливу людини і означає, що вона володіла символічної цінністю в його очах.

Дослідження дозволило зміцнити уявлення про те, що собаки відігравали важливу роль в домашньому господарстві стародавніх людей, охороняючи свійську худобу та поселення. Можливо, саме це додало тваринам таке значення, що люди побажали їх бачити своїми супутниками у потойбічному житті, підсумовують дослідники.

Тепер із розвитком технологій стосунки собак та людей вийшли на новий рівень. Так, наприклад, у Китаї працює перша фабрика з клонування домашніх улюбленців. Копія тварини обійдеться у щонайменше 1,5 млн гривень.

ВідеоУ Литві створили "Тіндер" для знайомства з собаками

Знайомитись із песиками через інтернет. Так литовці вирішили покращити статистику "всиновлюваності" чотирилапих у притулках. Як це працює - розповімо просто зараз.

У Литві створили "Тіндер" для знайомства з собаками

Залиште свій коментар

Вибір редакції