Вчені розробили прилад, що дозволяє паралізованим спілкуватися через ніс

Шморгаючи носом, регулюючи частоту і глибину дихання, паралізовані люди також зможуть управляти інвалідним кріслом, користуватися комп'ютером.

Вчені з ізраїльського Інституту Вайцмана розробили пристрій, який допоможе паралізованим людям спілкуватися за допомогою дихання. Шморгаючи носом, регулюючи частоту і глибину дихання, вони також зможуть управляти інвалідним кріслом, користуватися комп'ютером. Пристрій фіксує вдихи і видихи, вимірює їхню силу та інтенсивність, а потім конвертує в електричні сигнали.

У розробці нової технології разом з професором нейробіології Ноамом Собелом, брали участь інженери-електронщики Антон Плоткін та Аарон Вайсброд, студентка Лі Села і її науковий керівник Нахум Сорокер, пише онлайн-журнал "А-Йадан".

Пристрій являє собою невелику трубочку, яка кріпиться у носі, реєструючи рух м'якого піднебіння, і сенсорного датчика, що вимірює тиск при вдиху і видиху.

Професор Ноам Собель відзначає, що м'яке піднебіння, яка бере участь у процесі дихання, контролюється черепно-мозковими нервами, які продовжують працювати навіть після серйозної травми. Можливість дихати зберігається у паралізованих хворих навіть тоді, коли вони не можуть моргати або водити очима, а саме на реєстрації руху очей побудовані прилади, які допомагають в даний час спілкуватися з паралізованими людьми.

За словами Собеля, новий прилад набагато дешевше, ніж пристрої, які реєструють рух очей. У тому випадку, якщо прилад буде запущений в серійне виробництво, його ціна може скласти від 10 до 20 доларів.

Прилад для спілкування за допомогою носа успішно пройшов перші випробування. Дослідники повідомляють, що чоловік, який залишався повністю паралізованим протягом 18 років і спілкувався раніше тільки за допомогою кліпання, зміг написати своє ім'я через 20 хвилин тренувань. Іншій пацієнтці після невеликого тренінгу вдалося отримати і відправити електронний лист.

Читайте також:

Медики перемогли хворобу Альцгеймера

Хірурги забули серветку в голові пацієнта

В Україні лікується на 13 мільйонів людей більше, ніж проживає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: