В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком

Китайський лікар запровадив у своїй клініці курс "деінтернетизації", який називає "хрестовим походом проти Інтернет-залежності.

У Китаї підлітків, які узалежнилися від Інтернету, лікують електрошоком. Про це стало відомо з розповідей пацієнтів, як пройшли курс "деінтернетизації" в клініці доктора Ян Юнсина в провінції Шаньдун.

Підлітки стверджують, що під час стаціонарного лікування їх відправляли на електрошок за порушення будь-якого з 68 правил лікарні.

Пацієнти "одержували розряд" силою 200 міліампер за те, що закривалися в туалеті, їли шоколад, не вчасно приймали ліки або без дозволу гойдалися в кріслі головного лікаря.

Іншим видом терапії в клініці доктора Яна є публічна самокритика, а також покаяння перед батьками. Зрозуміло, що про доступ до Інтенету в лікарні мова не йде.

Курс лікування в цьому госпіталі коштує шість тисяч юанів (878 доларів), а юних пацієнтів туди звичайно приводять батьки за допомогою хитрощів.

Втім, обурені відгуки підлітків не здобули розуміння ні з боку лікарів, ні з боку батьків. Сам доктор Ян Юнсин називає свій метод "хрестовим походом проти інтернет-залежності", а лікування електрошоком - "розслабляючою терапією", яка допомагає молодим людям заспокоїтися і не просиджувати за комп'ютером цілий день.

Батьки, які відправляють на лікування дітей, вважають нову методику правильною. "Електрошок - безпечний і ефективний спосіб зробити мою дитину спокійною і слухняною. Вважаю, що це набагато краще, ніж годувати дитину пігулками", - сказала жінка, яка нещодавно відправило свого 18-річного сина на лікування від Інтернет-залежності.

Нагадаємо, 8 листопада 2008 року Інтернет-залежність була офіційно визнана психічним розладом в КНР. Це поняття закріплене в документі "Стандарти діагностики Інтернет-залежності". Симптоми, за словами психіатрів, нагадують наркотичну залежність. У китайських ЗМІ вже з'явилися повідомлення про смертельні випадки через надмірні цілодобові онлайн-ігри.

Лікарі вважають, що надмірне захоплення віртуальним світом нерідко приводить до проблем в реальному житті.

Інтернет-залежні індивіди, на думку психіатрів, часто стикаються проблемами, що ускладнюють соціальні контакти. Найпоширеніші з них: соціофобія, дефекти зовнішності, зайва вага, дефекти мови, сексуальні проблеми, труднощі в спілкуванні, а також недолік самоповаги, пов'язаний з ними усіма.

Потреба в компенсації цих недоліків штовхає індивіда у віртуальну реальність, яка надає притулок від реальності.

До початку 2008 року в Китаї було зареєстровано більше 40 мільйонів користувачів онлайн-ігор. Доходи від ігрової індустрії перевищили 1,5 мільярди доларів, а до 2012 року, за прогнозами, сягнуть 4 мільярдів.

Читайте також:

Єврокомісія готова покарати Microsoft за надмірну любов до Internet Explorer

Google представив новий режим спілкування в інтернеті

Microsoft запускає власну пошукову систему

Лише 3,5% українців мають Інтернет вдома

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: