В космос запускатимуть прибиральника

Японці, славні своїми винаходами в робототехніці, цього разу здивували космічним роботом-прибиральником позаземного сміття.

Велика кількість космічного сміття змусила науковців розробити робота-прибиральника.

Японськими конструкторами розроблена технологія з утилізації великого космічного сміття. В основі її лежить використання робота, котрий міцно захоплює рукою-маніпулятором старий супутник чи уламок ракети та, неначе камікадзе, кидається донизу, згоряючи разом зі сміттям в атмосфері.

Про це повідомляє Японська аерокосмічна агенція (JAXA).

Зовні пристрій схожий на револьверний барабан, що має вісім граней. За ваги близько 140 кг він має неабияку силу, оскільки здатний гальмувати обертання навколо Землі призначеного до знищення об’єкту за допомогою електромагніту. Тут йому допомагає, зокрема, електропровідний канат, що спроможний розмотуватись на кілька кілометрів.

Зборка такого робота буде коштувати приблизно 4 мільйони доларів США. Однак в JAXA вважають, що в майбутньому попит на їхній винахід буде доволі великим.

На користь цієї думки говорить кількість космічного сміття, що загрожує діючим супутникам. Вже відомі випадки, коли зіткнення з рештками космічних апаратів приносили шкоду.

Кількість сміття в космосі швидко росте. Якщо у 80-х роках минулого століття мова велася про близько 5 тисяч об’єктів, то в наш час їхня кількість сягає 13 тисяч. До того ж, ця кількість враховує лише уламки, розміром більше 10 сантиметрів, а з урахуванням більш дрібного "сміттячка" цифра може сягнути кілька десятків мільйонів, впевнені японці.

До того ж на низьких орбітах сміття, що виникло під час освоєння людиною космічного простору, несеться зі швидкістю, що вдесятеро перевищує швидкість пулі – близько 25 тисяч кілометрів на годину. Тому зіткнення, наприклад, з Міжнародною космічною станцією може призвести до непоправних наслідків.

Читайте також:

Евакуація з МКС: екіпаж злякався космічного сміття

Екіпаж МКС завершив позаплановий вихід у космос

Над Землею пролетів астероїд розміром з Тунгуський метеорит

Президент Ірану: ворожий літак не дозволив нам запустити супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: