В Москві стартував експеримент з імітації польоту на Марс

Волонтери 105 діб житимуть в спеціально створеному наземному експериментальному комплексі, що імітує кліматичні умові Марса. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Шестеро добровольців з Німеччини, Франції і Росії стануть мешканцями "марсіанського корабля". Цей проект дозволить надалі відправити на Червону планету реальну експедицію. Експеримент пройде на території Інституту медико-біологічних проблем у Москві.

Волонтери 105 діб житимуть в спеціально створеному наземному експериментальному комплексі, що імітує кліматичні умові Марса. Під час експерименту добровольці проведуть десятки наукових досліджень.

Всі вони пройшли спеціальну підготовку: теоретичний курс в ІМБП і курси з виживання в Зоряному містечку. За свою трохи більше ніж тримісячну наукову діяльність кожен учасник експерименту отримає гарантовану суму у розмірі 15 тисяч євро і зможе заробити додаткові бонуси за успішне розв’язання позаштатних ситуацій, виконання експериментів і позапланових завдань з Центру управління польотами (ЦУП).

Під час нинішньої експедиції добровольці задіюють лише три модулі "марсіанського корабля": житловий - об'ємом 150 кубометрів, медичний - 100 кубометрів і побутовий - у 250 кубів, де знаходяться тренажери, сховище для продуктів і оранжерея.

Учасникам експерименту доведеться обходитися без душу, для особистої гігієни в них будуть лише вологі серветки і рушники. Харчуватися добровольці будуть з використанням наперед розроблених раціонів, як космонавти на земній орбіті. Спілкуватися із зовнішнім світом екіпаж практично не буде. Відсутність будь-яких контактів - одна з цілей експерименту, пояснюють організатори.

Додамо, що це вже другий "марсіанський експеримент" Інституту медико-біологічних проблем. Аналогічний експеримент вже проводили в 2007 році. Тоді людей ізолювали лише на 14 діб. 520-денний марсіанський тур заплановано на кінець цього року.

Читайте також:

Американці посадять на Місяці гірчицю

Шаттл Discovery з другої спроби повернувся на Землю

На МКС прибув космічний турист

Японський астронавт тестує на орбіті "вічно свіжі" труси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: