В NASA немає грошей на захист Землі від астероїдів

В космічній агенції жаліються, що при нинішньому фінансуванні вести спостереження за астероїдами, що можуть зіткнутися з нашою планетою, нереально.

В американського космічного відомства NASA немає грошей для пошуку і відстеження небезпечних для Землі астероїдів.

Про це говориться в доповіді Національній академії наук США.

Академія нагадує, що ще в 2005 році Конгрес США доручив NASA підготувати план зі спостереження за астероїдами і кометами, зіткнення яких із Землею здатне призвести до катастрофічних наслідків, і представити пропозиції, як можна відобразити подібну загрозу.

Тоді ж експерти NASA повідомили про свої оцінки: існує близько 20 тисяч потенційно небезпечних небесних тіл діаметром більше 140 метрів. З них реально виявити до 2020 року щонайменше 90%, проте витрати на це можуть скласти до одного мільярда доларів.

Зокрема, потрібно буде побудувати новий наземний телескоп або вивести на орбіту інфрачервону обсерваторію.

Білий дім відкинув дані ідеї як дуже витратні. А законодавці практично нічого не додали до тих приблизно 4 млн доларів, які NASA зі свого 18-мільярдного бюджету витрачає щорік на полювання за астероїдами.

З боку уряду США було зроблено відносно мало зусиль, націлених на протидію космічній загрозі, підкреслюється в доповіді Академії.

За словами офіційного представника NASA Ліндлі Джонсона, не дивлячись на слабку фінансову підтримку програми, відомству вдалося виявити близько шести тисяч астероїдів діаметром більше 140 метрів. За ними продовжується спостереження.
Вони небезпечні вже тим, що можуть вибухнути під час входження у верхні шари атмосфери. Розрахунки показали, що сила вибуху може скласти в еквіваленті 100 млн тонн динаміту.

"Якби NASA виділили хоч би 300 млн доларів, то тоді б удалося знайти велику частину астероїдів діаметром понад 300 метрів", - відзначив Джонсон.

В даний час, додав він, відомство ретельно стежить за п'ятьма об'єктами, вірогідність зіткнення яких із Землею перевищує один до мільйона. У тому числі за астероїдом Апофіс, що має в діаметрі 250 метрів. Він пролетить в квітні 2029 року повз Землю на відстані 32 тис. км.

NASA стверджує, що вірогідність захвату Апофіса гравітаційним полем Землі, унаслідок якої він може врізатися в Землю при черговому витку (у 2036 році, 2037 або 2069), складає 1 до 43000.

Читайте також:

Фізики відкрили квантовий ефект Гамлета

12 серпня весь світ спостерігав за найсильнішим зорепадом року

На розробку "космічного таксі" NASA виділить 50 млн дол.

Марсіанський зонд самостійно вибрав собі комп’ютер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: